סוגי סדקים בקירות והסיבות להיווצרותם

סדקים בקירות חיצוניים

ישנם סוגים שונים של סדקים בקירות שעשויים להיווצר בקירות. סדקים אלו פוגעים במבנה מבחינה בטיחותית ואסתטית. במקרים בהם הסדקים אינם מטופלים בצורה מקצועית ותוך זמן סביר, המצב מחריף.

הסדקים השונים נבדלים זה מזה בין היתר מבחינת החומרה שלהם והמיקום שלהם בקיר (הסדקים יכולים להיווצר בקירות החיצוניים או בקירות הפנימיים של המבנה). במאמר זה נסביר בקצרה על מספר סוגים של סדקים שעשויים להיווצר במבנים. 

רמת החומרה של הנזקים – סדקים שגורמים לנזקים ברמות שונות

בין סוגי הסדקים השונים ישנם סדקים שמהווים סיכון של ממש, סדקים אלו פוגעים ביציבות ובאיזון של המבנה ובמידה שלא מטפלים בסדקים אלו, הם עלולים לגרום לקריסת המבנה או לקריסה חלקית של המבנה.

נוסף על הסדקים שמהווים סיכון משמעותי, יכולים להופיע במבנה סדקים מזיקים. הסדקים המזיקים עשויים לגרום לנזקים משמעותיים בתפקוד של המבנה ובמרכיבים שלו אך הם אינם מסוכנים כמו הסדקים שמוגדרים סדקים מסוכנים. הסדקים המזיקים עשויים לפגוע באיטום של המבנה.

סדקים שמופיעים בקירות חיצוניים וסדקים שמופיעים בקירות פנימיים

סוגים אחרים של סדקים בקירות הם סדקים שמופיעים בקירות חוץ וקירות פנים. בין הסדקים שעשויים להיווצר בקירות חוץ יש לציין: סדקי טמפרטורה, סדקים עוברים וסדקים אלכסוניים.

סדקי טמפורה הינם נפוצים ביותר. הסדקים נוצרים בשל התרחבות והתכווצות בבלוקי הבנייה כתוצאה משינויים מטמפרטורה. 

סדקים עוברים הם סדקים שברוב המקרים נובעים מליקוי בבנייה, סדקים אלו יכולים להופיע גם בקירות פנימיים.

קראו בהרחבה על שיקום קיר חיצוני

סדקים אלכסוניים יעידו ברוב המקרים על שקיעת יסודות, אם הסדקים הללו מתרחבים, ייתכן שמקורם הוא ליקוי חמור בשלד. 

סדקים בקירות שמופיעים בקירות פנימיים יכולים להיות בין היתר: סדקי חיבור אופקיים ואנכיים, סדקים טמפרטורה, סדקים בטיח וכפי שצוין – סדקים עוברים. סדקי חיבור אופקיים ואנכיים נראים בין מחיצות או עמודים וקירות בטון והם מהווים תוצאה של עבודה שבוצעה באופן לא תקין.

סדקיםה טמפרטורה הינם סדקים שעשויים לפגוע באיטום, ברוב המקרים הסדקים נוצרים כתוצאה מתזוזה של הגג. 

סדקים בטיח נראים כמו נימים, ברוב המקרים הסדקים פוגעים במראה של המבנה. מקור הסדקים הוא עבודת טיוח שבוצעה בצורה לא מקצועית.

חברת במרומיו – אבחון הסדקים וטיפול בליקויים בצורה מקצועית

בין אם מדובר על סדקים בקירות שפוגעים במראה האסתטי של המבנה ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על סדקים מזיקים ואף יותר מכך – סדקים מסוכנים, חשוב מאוד לטפל בסדקים בצורה מקצועית שתגרום למבנה להיות בטוח עבור הדיירים ועבור העוברים ושבים.

אך לפני שמטפלים בסדקים יש לבדוק מדוע הם נוצרו. 

החברה שלנו – במרומיו, מתמחה באיטום ובמידה שאתם מבחינים בסדקים במבנה, נוכל להגיע אל המקום, לאבחן את מקור הסדקים ולטפל בהם באופן יעיל ומקצועי, תוך שמירה על כל כללי הבטיחות ועמידה בזמנים. 

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן