האם כדאי לבצע איטום גג לבד?

האם כדאי לבצע איטום גג לבד?

עבודת איטום היא עבודה מקצועית מאד שיכולים לבצע רק אנשים המיומנים בתחום זה שמבצעים עבודות מסוג זה לאורך שנים.

הם נעזרים בחומרי גלם ייחודיים וכלי עבודה ספציפיים כדי לבצע עבודה ברמה גבוהה שתתן את אותותיה כך שהגג יהיה אטום במינימום למשך שנה שלמה.

שתי השיטות המובילות בישראל לאיטום גגות הן זיפות באמצעות זפת ואיטום באמצעות יריעות ביטומניות.

איטום גג בזפת

לצורך זיפות הגג יש לרכוש את גלילי הזפת ולהניח אותם בחבית. לאחר מכן להדליק מדורה ולהניח את החבית על המדורה כדי שהזפת תימס והחומר יהפוך לצמיגי. בתום התהליך יש למזוג את החומר הרותח לתוך דליים ולאט לאט למרוח את החומר על פני כל הגג.

אדם פרטי לא מסוגל לבצע עבודה מסוג זה, אין לו את הציוד ואין לו ידע. בנוסף לכך מדובר בעבודה מסוכנת לאור החום הרב הקיים במקום והחומר הרותח המצוי בתוך החבית. מי שלא יודע איך להתנהל עם הזפת עקב חוסר הניסיון לא יוכל להוציא את החומר והחשש הוא שהוא יקבל כוויה רצינית או ייפגע לאור חוסר המיומנות שלו.

לכן ההמלצה היא לפנות לאיש מקצוע איכותי ולא לבצע מהלך זה לבד.

איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות

אדם פרטי המעוניין לבצע את עבודת איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות אמור לרכוש יריעות ביטומניות באיכות מעולה אשר עומדות בתקן הישראלי.

לאחר מכן עליו לחתוך את היריעות ליחידות ברוחב אחיד המתאימות לפריסה על הגג בהתאם לרוחבו של המבנה. השלב הבא הוא ריתוך שולי היריעה הימנית לשמאלית וכך הלאה עד ריתוך מלוא כמות היריעות שהוכנה מראש.

עבודת הריתוך היא הבסיס להצלחת המיזם ורק אם מבצעים את הריתוך באופן ראוי, מרב הסיכויים ששולי היריעות לא ייפתחו.

העובדים שלנו עברו קורס מקצועי כדי להבין איך מבצעים ריתוך מוקפד מסוג זה, בנוסף לכך הם ביצעו פרקטיקה במהלך הקורס וגם אחריו כדי לצבור ניסיון רב. הם יודעים איך לרתך את היריעות באופן מבוקר כך שאין סיכוי שהשוליים ייפתחו לאורך השנה.

לכן, אדם שאינו בעל ניסיון, לא למד בקורס הייעודי, לא יכול לבצע עבודה אחראית מסוג זה.

עבודות מקצועיות של איטום גגות

העבודות המקצועיות של איטום גגות אינן עניין של מה בכך. מדובר בעבודות קשות באופן פיזי ולכן הן אמורות להתבצע רק על ידי בעלי מקצוע מנוסים אשר למדו זאת ויכולים להתחייב כי לפחות במשך שנה האיטום יחזיק מעמד, לא ייפתחו פה פתחים ולכן לא יחדור גשם בין היריעות הללו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן