איטום קירות עם אבן

איטום קירות עם אבן

בבניינים רבים נוצרים במהלך השנים סדקים. ברוב המקרים משתדלים הדיירים לטפל בסדקים תוך פרק זמן קצר כדי שהמצב לא יחמיר במיוחד בעונת החורף.

כאשר מדובר על איטום קירות עם אבן, הסיבות להופעת הסדקים הן רבות כמו לדוגמה תזוזות של הקרקע אשר קורות כל הזמן ולא רק במקרים חריגים של רעידות אדמה, סוג הקרקע שעליו נבנה הבניין וכשלים מקצועיים שבוצעו בעת הקמת המבנה, כמו יסודות שאין בהם די בטון או יציקת סוג בטון שאינו מתאים לדרישה. הכשלים השונים עלולים לגרור מצב שבו הטיח אינו אטום דיו, נוצרים מתחתיו סדקים בעומקים שונים לאורכו ולרוחבו של המבנה וחיפוי האבן עלול לקרוס כולו או חלקו. מכלול של המצבים הללו או חלק מהם, עלולים לגרום לכך שהבניין אינו יציב דיו, כמות הסדקים רק עולה ובמקרים חריגים קיימת סכנה שהמבנה יקרוס.

סוגי הסדקים

סדקי שערה הם סדקים דקיקים אשר אפשר לראותם רק על שכבת הטיח כיוון שהם אינם חודרים פנימה לתוך הקירות עצמם. קיימים גם סדקים נימיים שהם מעט עבים יותר אשר הם כן מצליחים לחדור פנימה לתוך הקיר, בין הבלוקים או בנקודות חיבור שונות. לדוגמה בין הבלוקים לעמודים, בבטון עצמו, בדלתות, מתחת למסגרות של החלונות ובמקומות נוספים.

איטום סדקים

אנשים מקצועיים העוסקים בתחום של איטום קירות עם אבן ואיטום סדקים בכלל, יודעים להתאים את חומר האיטום הנכון לכל סוג של סדק כדי להשיג תוצאה אופטימלית בהתאם לנזק שנוצר ודרגת החומרה שלו. חשוב מאד להתייעץ עם מומחה שינתב את דרכו של הלקוח לבחירת האופציה המקצועית ביותר כדי להשיג פתרון שיחזיק מעמד לאורך טווח ולא רק לפרק זמן קצר. כמו כן כדאי לבחור חברה שעובדיה מיומנים ומנוסים בעבודות מסוג זה כדי שיבצעו עבודה איכותית ואחראית ברמה גבוהה.

את הסדקים הדקיקים אוטמים באמצעות חומר גימור חיצוני. כדי לטפל באופן יסודי בסדקים העמוקים יותר, מקלפים בשלב הראשון את הצבע תוך שימוש בלחץ מים. כששכבת הטיח נופלת מצליחים לראות באופן ברור וחד את כל הסדקים הקיימים וכך העובדים יוכלו לטפל בכולם, אחד אחרי השני.

בשלב זה העובד המיומן מבצע באמצעות דיסק יהלום חריטה לאורכו של הסדק ולאחר מכן מחדיר פנימה את חומר האיטום שנספג, מתפשט בחלל וממלא את הסדק כולו.

חומר האיטום שמוזרק הוא חומר גמיש בעל יכולת אלסטית  גבוהה. לאור רוחבו הצר ההזרקה מתבצעת באמצעות המזרק ישירות לתוך הסדקים. בזכות התכונות הללו של חומר האיטום, הוא נכנס לתוך כל החלל לכל אורכו ואם קיימות תנודות של הקרקע הוא מתכווץ ומתאים את מיקומו לכך.

שכבת החיפוי הנמרחת בחלק החיצוני של המבנה מעל שכבות האיטום הוא טיח צבעוני, שליכט צבעוני או אקרילי בהתאם לרצון המזמין ולהמלצה של מומחה האיטום. מעבר ליופיו של המבנה המשתנה לבלי הכר, החומר החיצוני מסייע בשיקום המבנה.

חיפוי קירות עם אבן

חיפוי ואיטום קירות עם אבן, מבצעים באמצעות חומרים המושתתים על בסיס צמנטי, כיוון שחומר זה יוצר חיבור מהודק מאד עם הקיר ושכבה אלסטית של איטום אחיד ורציף. השילוב של חומרים צמנטים ודבק איכותי או טיט מחברים כהלכה את האבנים לקיר ומבצעים עיגון מכאני.  השימוש בחומרים הללו הוא די הרמטי ולכן אין חשש שיפלו האריחים, אלא אם מדובר במקרים חריגים.

ברוב המקרים מבצעים את המהלך בשני שלבים, קודם האיטום ולאחר כמה ימים את הדבקת אריחי האבן.

בתום התהליך הדיירים חשים שהם גרים בבניין חדש. הם מודעים לעובדה שבוצע איטום מאסיבי שיפתור את בעיית הסדקים ואיטום קירות עם אבן.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן