איטום קירות חוץ

איטום קירות חוץ

איטום קירות חוץ הוא הליך אקוטי שיש לבצע בכל מבנה אשר מתגלים בו סדקים הן עמוקים והן שטחיים וזאת כדי לשפר את רמת הבידוד שלו.

מי שגר בבניין מסוג זה סובל מהעובדה שאין בידוד ולכן חם מאד בקיץ וגם קר מאד בחורף. היעדר הבידוד משפיע מאד על בריאותם של השכנים ולכן יש לבצע את הטיפול בהקדם.

מצבם של קירות הבניין

בניינים רבים נבנו לפני שנים רבות כאשר עדיין לא היו תקנים בענף הבנייה ולכן עם השנים מצבם הפיזי התדרדר. יש נקודות אשר בהן הבטון גלוי ואפשר לראות את הברזלים מבצבצים החוצה. עקב הגשמים, הברזלים הללו הופכים לחלודים ומלאי קורוזיה ולכן יש לנקות אותם באמצעות חומרים ייעודיים לכך וזאת כחלק מהליך האיטום של קירות הבניין.

כדי לתאם את הפרויקט בהתאם לצורך, צוות מקצועי שלנו בוחן היטב את כל הקירות כדי להבין את עומקה של הבעיה ולתכנן את הטיפול המקצועי המתאים ביותר.

עבודה באמצעות סנפלינג

בבניינים הגבוהים הדרך היחידה לבצע עבודות איטום היא באמצעות סנפלינג. בדרך זו העובדים אשר מאובטחים בהתאם להנחיות הבטיחותיות, מסוגלים להימצא באוויר ולבצע איטום בנקודות אשר בהן קיימים סדקים עמוקים או שטוחים.

אם מדובר בקירות שאין בהם סדקים רבים, אפשר לעבור בגלישה בין המיקומים המפוזרים במרחב, אך אם מדובר בקירות אשר יש בהם סדקים רבים, הדרך הנוחה יותר היא להשתמש בבמת הרמה. העובדים הקשורים בחבלים התקניים עומדים על הבמה שגם היא מעוגנת לנקודת העיגון על הגג ומסוגלים לטפל באופן מעמיק בכל סדק.

שלבי העבודה באיטום קירות חוץ

בשלב ראשון יש לבצע עבודות הכנה במקום ולשפשף את כל השכבות אשר כוללות צבע וטיח ולגלות את כל הסדקים. לאחר מכן מורחים שכבת פריימר שהוא הכנה של השטח לפעולות האיטום.

הסדקים העמוקים הם הבעייתיים במיוחד כיוון שבכל פעם שיורד גשם הם מתרחבים, לכן פותחים אותם ומחדירים חומרי איטום איכותיים לכל החלל הפנימי. כאשר נראים סדקים דקים או שטוחים, מורחים מעליהם שכבת איטום כדי שהם לא יתפתחו לסדקים עמוקים. בתום הטיפול בכל הסדקים, מורחים העובדים שלנו שוב שכבת פריימר כדי להדק את ההגנה על כל הקירות.

צביעת הקיר החיצוני נועדה לא רק ליופי ולאסתטיקה, אלא מיועדת ליצור שכבה נוספת של איטום קירות חוץ שבעצם עוטף את כל הקירות, כיוון שהצבע מכיל חומר איטום בטיב מעולה.

איטום קיר במרחב תת קרקעי

קיימת סבירות גבוהה שגם בקירות של מרתפים, מקלטים ופירי מעליות קיימים סדקים ולכן מבצעים איטום הפוך מהחלק הפנימי לחלק החיצוני ומזריקים חומר איטום פנימה כך שהסדקים יאטמו.

הניסיון שלנו יכול לשרת גם אתכם, נוכל לבדוק את מצב הקירות החיצוניים במבנה שלכם ולהציע לכם את הפעולות הנדרשות כדי לתקן את המפגעים הקיימים. לכל שאלה או בקשה צרו איתנו קשר – צוות במרומיו!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן