כללי בטיחות לעבודה בגבהים

כללי בטיחות לעבודה בגבהים

השימוש בסנפלינג קורה בתדירות גבוהה יותר ויותר משנה לשנה, עקב גובהם של הבניינים הנבנים בכל רחבי הארץ. זו הדרך היחידה לבצע פעולות כמו ניקיון חלונות חיצוניים, איטום ותיקונים שונים בקירות החיצוניים.

עבודות בגובה רב 

לאור המסוכנות הרבה של עבודה בגובה רב, יכול לעסוק בכך רק אדם אשר עבר  הכשרה מקצועית ומבחני הסמכה באחת המכללות הייעודיות לכך או דרך משרד התמ"ת.

במהלך הקורס, הלומדים מקבלת מידע רב כדי להבין את הפעולות הנדרשות מכל אחד מהם, כדי לאבטח את עצמו ולהבטיח את שלומו ואת שלומם של הסובבים אותו תוך נקיטת אמצעי זהירות. 

בקורס לומדים את דרכי קשירת החבלים, מערך האבטחה, אמצעי מיגון, עיגון לנקודת העיגון על הגג ואופן השימוש במנוף ובבמת הרמה כאשר העובד ממוקם בתוכם ועוד. 

במהלך הקורס, לומדים העובדים כיצד לבצע את הקשירות ואת כל מערך האבטחה בפועל. הנושא נלמד ומיושם שוב ושוב עד שכל אחד מהם יודע זאת באופן מושלם. בתום הקורס נערכים מבחנים תיאורטיים ומעשיים ורק מי שעבר אותם בהצלחה, מקבל תעודת גולש המאפשרת לו לעסוק בכך. רישיון המאפשר עבודת גלישה הוא לפרק זמן מסוים על פי שנקבע בחוק וכל בעל רישיון מחדש אותו במועד הנדרש. 

משרד התעסוקה יצר רשימה ממוחשבת של כל הגולשים בעלי הרישיון התקף בישראל ומי שרשום בפנקס זה הוא בעל אישור לעסוק בתחום ייחודי זה.

ביצוע עבודות סנפלינג 

קיים נוהל מסודר לגבי כל ההכנות אשר יש לבצע בכל פרויקט אשר קשור בעבודות סנפלינג, טרם ביצועו. מנהל הצוותים מגיש רשימה של העובדים המוסמכים לכך אשר יבצעו את העבודה הנדרשת ובמקביל מבקש את אישורם של גורמים מוסמכים לכך, כמו שירותי הכבאות כך שיהיו ערוכים למקרה חירום.

כללי בטיחות לעבודה בגבהים

בכל עבודה בגובה מתבצע שימוש בציוד מיוחד. אנו רוכשים רק ציוד אשר עומד בתקן הישראלי המחמיר וזאת כדי לשמור על בריאותם של העובדים.

הם קושרים את עצמם בחבלים מאובטחים על פי הקוטר אשר רשום בכללי הבטיחות. העובדים מאבטחים את עצמם ברתמות בטיחות אשר הם קושרים מצד אחד על גופם ומהצד השני בקו העיגון או בנקודת העיגון הממוקמת בדרך כלל על הגג. העובד מבצע עבודה מסוג זה, רק כאשר הוא נועל נעלי עבודה וחובש קסדה ייעודית.

האחריות של מנהל העבודה היא להתקנת בולם נפילה על קו העיגון האנכי כדי ליצור קו הגנה על כל אחד מהחבלים של העובדים. תפקידו של הבולם היא לכווץ או לשחרר את החבל במקרה של תקלה כדי להציל את העובד ממצב מסוכן.

הרתמות הן אלו שתפקידן לבלום את העובד אם חלילה יש מצב של ירידה חדה או סחרור ובנוסף לכך קיימת רתמה רזרבית בעלת סופג אנרגיה אשר מחוברת למערך הכללי ולה כמה תפקידים:

  • בלימת נפילה מרחבית, תוך שימוש באמצעי קשירה של בולם נפילה משולב או בולם נסוג ובו סופג אנרגיה.
  • אבטחה צירית גמישה או קשיחה אשר כוללת אמצעי קשירה, אשר מחוברים לקו העיגון באופן אנכי או אופקי.

מנהל המיזם דואג לכך שמתחת לבניין בו מבוצעת העבודה תוצב חסימה ותמוקם מערכת מאובטחת למניעת נפילתו של העובד.

לאור המיומנות הרבה של הצוותים שלנו בעבודות סנפלינג, נשמח לסייע גם לכם ולבצע עבורכם את העבודות אשר נדרשות בבניין שלכם, ניקוי חלונות, עבודות איטום, תיקון מרזבים, התקנת מרזבים חדשים, תיקוני צנרת ועבודות נוספות אשר יש בהן צורך וכל זאת במסירות ובאחריות לאורך כל הדרך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן