מרזבים – מתי אפשר לתקן ומתי כדאי להחליף את המרזב?

תפקידו של מרזב הוא לצורך פינוי וניקוז מים. אם זה ניקוז מים מגגות מבנים ואם זה ניקוז המים מתוך הבית. 

כל עוד המרזב משרת אותנו נאמנה, אנחנו נהנים ממרחב יבש, מגג שמי הגשמים לא מצטברים עליו ומאפשרות לשטוף ולנקות את הבית כאשר מרזב הניקוז מפנה את כל המים ישירות אל הצנרת שבמעמקי הקרקע.

עם זאת יש מצבים שונים בהם לא יהיה מנוס מהחלפת המרזב או לכל הפחות מביצוע תיקון כלשהו במרזב.

אז מתי אפשר באמת לתקן את המרזב ומתי כבר לא יהיה מנוס מהחלפה וחידוש של המרזב?

מרזבים - מתי אפשר לתקן ומתי כדאי להחליף את המרזב?

מרזב עתיק שכבר עשה את שלו

יש את המרזבים הישנים העשויים מתכת. מרזבים אלו סופגים בלאי בדמות חלודה שמצטברת בהם, סדקים ואפילו חורים שנוצרים בהם ולמעשה ככל שיחלוף הזמן הנזקים הללו רק ילכו ויחריפו.

מרזבים כאלו כבר לא באמת ברי תיקון והדבר היחיד שתוכלו לעשות במקרים של תקלות מהסוג הזה במרזבים זו החלפה וחידוש שלהם. חשוב לציין שלא רק במרזבי המתכת פוגש הבלאי. אנחנו מכירים גם את הבלאי במרזבים מפלסטיק ושאר החומרים כאשר בעקבות שימוש ופעולה במרזב הוא נהרס ויוצא מכלל שימוש.

ענפים ושורשים בתוך המרזב

השורשים והענפים הצומחים סמוך למרזבים אינם שוקטים על השמרים. הם מעמיקים וחודרים עוד ועוד. הם מתרחבים ומסתעפים כל הזמן ואם מדובר באזורי מגורים, הרי שאין להם בעצם גבולות והם חודרים גם למרזבים ולצנרת הביוב. מה שמוביל לתקלות שונות במרזבים שפתאום נסתמים. חשוב לדעת שמרזב זקוק לתחזוקה שוטפת ואיתור תקלות מהיר על מנת למנוע בעיות מהסוג הזה.

סתימה אי שם בצנרת במקום בלתי ידוע

קורה לא פעם שישנה סתימה כלשהי בצנרת שמובילה את המים לניקוז ואנחנו לא יודעים היכן בדיוק נקודת התקלה. 

אז ישנם אמצעים שונים המאפשרים איתור תקלות כדי שהמים יוכלו לזרום ולהגיע עד למרזב. אם אין דרך לאתר את התקלה או שאי אפשר לפתור אותה בשל המיקום המורכב, לא יהיה מנוס מהחלפה של הצנרת כולה עד לניקוז.

אפשר לתקן רק קטע קטן מהמרזב?

אם מדובר בצנרת שהיא חיצונית, הרי שכל תקלה שישנה ניתנת לאיתור מידי כמו גם לטיפול ותיקון מהירים במיוחד. באופן כזה ניתן להחליף רק את קטע הצנרת שם ישנה הסתימה כאשר המים יוכלו בקלות להגיע אל הניקוז בחלקה הסופי.

הכינו את המרזב לקראת החורף

הזמן הנכון ואפשר לומר אף הקריטי ביותר של בדיקת המרזב הוא לפני בוא החורף. עונת החורף הגשומה עשויה להפתיע אתכם כשהמרזבים אינם פעילים בשל פסולת שהצטברה בהם מה שיוביל לכך שהגג יתמלא מים. זה לא משהו שאתם רוצים שיקרה. על כן שימו לב ופנו אל המומחים לתחום המרזבים והניקוז כדי שתיהנו מחורף בריא ובעיקר (בית) יבש.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן