שירותי איטום גגות

שירותי איטום גגות

איטום גגות הוא נושא חשוב מאד ולכן וועד הבית או הנהלת הבניין מזמינים אנשי מקצוע כדי לבצע זאת אחת לתקופה, בהתאם להנחיות של מומחי האיטום. כל סטייה מהזמן שהוגדר עלולה ליצור השלכות ארוכות טווח בגג וגם בדירות הבניין ולכן יש להקפיד על כך.

איטום גגות

גג אטום כהלכה אינו מאפשר למים המצטברים עליו בשל מי גשמים או מנזילה כלשהי, לחלחל פנימה לדירות בבניין. האיטום חוסם את מעבר המים וכך מגן על הדירות באופן מוצלח.

קיימות כמה שיטות לאיטום גגות והמובילות הן זיפות הגגות ואיטום באמצעות יריעות ביטומניות. הצוותים המיומנים שלנו עוסקים בתחום זה כבר שנים רבות, הם בעלי ניסיון וידע רב ולכן מבצעים עבודה מוקפדת ויסודית בכל שטח הגג.

טרם ביצוע האיטום באחת משיטות האיטום הללו, יש לבצע הכנה של הגג לתהליך זה. בשלב ראשון מנקים באופן יסודי את כל המרחב, אוספים את כל הלכלוך, הפסולת והחול. לאחר מכן שוטפים היטב את הגג כולו, כולל בפינות, בנישות ובין קולטי השמש והמדחסים אם קיימים על הגג. לאחר שהגג יבש, אפשר להתחיל בפעולות האיטום.

זיפות גגות

בחבית מיוחדת מחממים את שרוולי הזפת עד שהם הופכים לנוזל צמיגי ומורחים אותו באופן שווה על כל שטחו של הגג. בתום פעולה זו מחכים שהשטח יהיה יבש ובשלב זה מורחים עליו סיד אשר מגן מפני קילוף של הזפת בשמש החמה ובנוסף לכך הסיד יוצר בידוד לדירות בקומות העליונות ולכן הדיירים מרגישים באופן מופחת את החום הכבד.

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

השיטה המומלצת בגגות שטוחים שאין עליהם ציוד כלל היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. צוותי העבודה שלנו עברו השתלמויות בתחום זה וכך הם בעלי יכולת לביצוע עבודה מוקפדת מאד. היתרון הגדול של היריעות הביטומניות הוא בחומרים שמהם הם מיוצרים. מדובר בשילוב מנצח של כמה חומרי איטום בתוך היריעה אשר אינם מאפשרים למים לחדור דרכם כלל.

כדי לקבל תוצאה מושלמת יש לפעול על פי ההנחיות באופן מדויק. אנחנו פורשים את היריעות הביטומניות זו לצד זו ולאחר מכן מרתכים את השוליים של כל יריעה, לשוליים של היריעה המונחת לצידה. שיטה זו מצמידה את היריעות זו לזו לכל אורכן ואינה מאפשרת פתיחה שלהן.

הימצאותן של היריעות על הגג יוצרת אטימה מושלמת וגם עליהן מורחים בתום התהליך סיד כדי ליצור שמירה על היריעות מצד אחד וטמפרטורה נעימה לדיירים בקומות הגבוהות מצד שני.

טיפול במרזבים

חלק מהותי מתוך נושא איטום הגג הוא טיפול במרזבים, במיוחד לפני העונה הגשומה וגם במהלך החורף. למרזב יש פתח רחב בחלקו המונח על הגג וזאת כדי שכל כמות המים תיכנס לפתח זה והמים יזרמו כלפי מטה עד שיגיעו לגינה או לחצר בקרקע.

למרזב נכנסים באופן קבוע פריטים שונים אשר עפים ברוח או מתגלגלים על הגג כמו אבנים, עלים, ענפים, חול ועוד. אם מדובר בחפצים קטנים הם יורדים במרזב ונופלים לשטח למטה. אך פריטים גדולים יתר כמו ענפים נתקעים במרזב וחוסמים את הקוטר של הצינור ואת מעבר המים.

זהו מצב בעייתי כיוון שהמים אשר אינם יורדים,, נותרים על הגג ויוצרים שלוליות. המים הללו הופכים מהר מאד למלוכלכים ומחלחלים פנימה לדירות ויוצרים שם עובש מסוכן.

לקראת החורף בוחנים את מצבו של כל מרזב, משחררים את החפצים המפריעים למעבר המים ומחליפים במידת הצורך קטעי מרזב פגומים.

נשמח לייעץ לכם בנושא איטום גגות ולבצע עבודה מושלמת לשביעות רצונכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן