התקנת תעלות ניקוז

במידה רבה מי הגשמים הינם ברכה של ממש – החל מברכה לחקלאים ועד ברכה הניתנת למשק המים במדינת ישראל. על מנת שהמים יגיעו כמברכים וישארו ככאלו, חשוב לעבוד איתם ולטפל בהם בצורה שרק תטיב ולא תפגע. מי גשמים שאינם מטופלים כראוי יכולים להציף לא מעט בעיות בדמות הצטברות כמויות מים אדירות המביאות להצפות, ועד יצירת מים מזוהמים ומלוכלכים. הדרך הנכונה להתמודד עם גשמי הברכה היא באמצעות התקנת תעלות ניקוז. ישנם סוגים שונים של תעלות, המבוססות על חומרים שונים ובהרכבן הן מתאימות לאזורים שונים.

במרומיו: עבודות גובה, עבודות סנפלינג ועוד – 050-2132700

ההבדל בין מרזב ובין תעלת ניקוז

ישנם אלו החשים מבולבלים, תוך שהם מנסים להבין מה ההבדל שבין המרזבים ובין תעלות הניקוז, הרי המטרות של שני אלו הן להתמודד עם כמויות גדולות של מים. אם כן, בשונה מהמרזב, שהוא הצמ"ג היורד בצורה אנכית על גבי הקיר מהנקודה הגבוהה שממנה רוצים לנקז ועד הנקודה הנמוכה ביותר, תעלת הניקוז היא תעלה בצורת U , שחלקה העליון נשאר פתוח בכדי לקבל את המים שאותם רוצים לנקז. התעלה ממוקמת בצורה אופקית, ובמבנה שלה היא מקיפה שטח מסויים – השטח אותו רוצים לנקז בצורה מסודרת לנקודה אחת או כמה נקודות שונות בהתאם לצרכים המשתנים.

כמו כן, כמובן שמהנקודה אליה מרכזים את המים, מחברים מרזב שיוריד את המים כלפי מטה. מה שנוצר כתוצאה מאקט זה הוא למעשה מניעת שפיכה של מי גשם בצורה לא מבוקרת על גבי הקיר החיצוני, או באופן כללי לאורך כל השטח, ולא מנקודה מסודרת אחת.

נושאים נוספים לקריאה:

היכן ניתן לראות תעלות ניקוז?

תעלות הניקוז נמצאות בכל מקום והן משרתות רבים. כך לדוגמא, ניתן לראות תעלות שכאלו גם בשכונות מגורים, לאורך צירים ראשיים ובצידי הכביש. התעלות משתלבות גם בשטחים פתוחים אחרים, כאשר התכלית שלהן נשארת זהה, ומה ששונה למעשה הוא סוג התעלה והחומר ממנה היא עשויה. שימו לב כי ישנן מספר תעלות כאשר כל אחת מבוססת על חומרים שונים, על אורך אחר של צינורות ובתפקידים אחרים המוטלים עליהן: החל מהובלת המים, דרך סינון המים ועד הרחקה של גופים זרים לאורך הזרימה.

התקנת תעלות ניקוז – רק עם אנשי מקצוע

ישנם כמה סוגים של תעלות, ועל מנת להתאים את התעלה המתאימה ביותר בהתאם לתפקיד הנדרש והאזור בה היא עתידה להשתלב, נדרש ידע רב. בכדי לבצע התאמה אידיאלית, יש צורך בשיתוף פעולה עם מהנדס שיוכל להעניק עצות נכונות, המלצות והצגת תקדימים לגבי יעילות של תעלה זו אחרת. שימו לב: התעלות בעלות חשיבות אדירה בכל הקשור לשמירה על משק מים איכותי, תקין ומאוזן בישראל, כך שיש להשקיע רבות בבחירת התעלה המתאימה ביותר. קיצורי דרך יכולים להביא לתוצר שאינו איכותי, שגם יעכב את מתן הפתרון וגם יעלה לכם בלא מעט כספים מיותרים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן