הכנת הגג לחורף

הכנת הגג לחורף

הכנת הגג לחורף היא פעולה המורכבת מרצף של כמה עבודות שיש לבצע על כל גג לקראת החורף כך שהוא יהיה ערוך כראוי לגשמים, לרוחות ולכל פגעי הטבע האחרים הקורים בחורף.

ניקוי הגג מפסולת

בשלב הראשון יש לנקות באופן יסודי את כל שטחו של הגג מאבק, פסולת, אבנים עלים וכו' שהצטברו עליו. המטרה היא לבחון את מצבו של הגג, לוודא שאין במקומות מסוימים שלוליות של מים עקב בעיה באיטום או במרזבים.

טיפול במרזבים

בתום הניקיון המאסיבי, בודקים את המרזבים, מפנים גם מהם פסולת שנתקעה בתוך המרזבים. שופכים מים לתוכם ומוודאים שקיימת זרימה קולחת של מים ושאין פריטים נוספים הממוקמים לאורך קו המרזב וחוסמים את מעבר המים.

בנוסף לכך בודקים את החלקים החיצוניים של המרזב, רואים אם הם תקינים או עקומים. כשיחידות שונות של המרזב הן עקומות מסיבות שונות, המים אינם יכולים להמשיך בדרכם ולכן חשוב להוציא את היחידה הבעייתית ולהתקין במקומה יחידה חדשה.

כשיש גשמים עזים המים אמורים להיכנס פנימה לתוך המרזב ולרדת במהירות לקרקע. כל עיכוב טכני או פסולת, עלולים ליצור מצב שבו המים יישארו על הגג ועם הזמן יצברו לכלוך וחיידקים רבים ויהפכו לביצה מסוכנת.

בעיה נוספת עם שלוליות המים היא שלאט לאט המים המלוכלכים הללו מחלחלים פנימה לקומות הגבוהות, יוצרים רטיבות ועובש על הקירות והתקרות וכך יוצרים בעיה בריאותית חמורה עבור בני הבית.

איטום הגג

מדי שנה יש לבצע איטום של הגג כדי לוודא שמי גשם לא יחדרו פנימה, באחת משיטות האיטום הקיימות.

אם קיימים על הגג סדקים דקים או עמוקים חשוב מאד לאטום אותם באמצעות חומרי איטום המתאימים למקום כמו חומרים צמנטים או אקריליים ורק לאחר שהחומר מתייבש לבצע איטום כללי.

גגות שטוחים שהם חדשים יחסית נאטמים באמצעות יריעות ביטומניות שהם השיטה המובילה היום בתחום איטום הגגות. תהליך הייצור של היריעות הללו כולל בתוכם כמה חומרי גלם שהשילוב ביניהם אוטם באופן מאד מאסיבי את הגג.

שיטת הפריסה של היריעות היא להניח את המשטחים זה לזה זה ולחבר את השוליים של יחידה אחת לשנייה באמצעות הלחמה. אנשי מקצוע המבצעים מלאכה זו באופן איכותי יוצרים איטום מושלם לאורך כל עונת החורף.

לאחר כיממה, מורחים חומר הלבנה על כל המשטח כדי לשמר את האיטום.

שיטה מובילה נוספת היא איטום הגג באמצעות זיפות. זהו חומר מצוין שנמרח על הגג כשהוא חם וכך אוטם כל אחת מהנקודות והפינות ברחבי הגג. גם כשקיים ציוד על הגג כמו קולטי שמש או מדחסים של מזגנים, מורחים היטב את השטחים שבין המתקנים וכך משיגים איטום מושלם.

לאחר שהחומר מתייבש מורחים גם באופציה זו סיד על פני כל הזפת. הסיד שומר על הזפת כך שיהיה אפקטיבי לאורך זמן ולא יתקלף בחום העצום של השמש היוקדת.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן