זיפות גגות – האם ניתן לבצע עבודות זיפות בגג בימי החורף?

זיפות גגות נחשב לשירות חיוני עבור גגות שבהם ניתן לבצע איטום רק על ידי זיפות, כדי להגן על המבנה מפני נזקי המים והגשם בתקופת החורף.

אבל מה עושים אם החורף כבר הגיע ועדיין אין לכם איטום מסודר לגג, או ששכחתם לבצע חידוש איטום לפני החורף? האם אפשר לבצע זיפות גגות בחורף? ואם כן – מה זה מצריך?

זיפות גגות - האם ניתן לבצע עבודות זיפות בגג בימי החורף?

זיפות גגות בחורף – זה אפשרי?

הזמן המתאים ביותר לטפל בכל צרכי האיטום של המבנה הוא הקיץ, הסתיו ואפילו האביב. יש לכך כמה סיבות.

קודם כל, רצוי להגיע לעונת החורף, כאשר הבניין כבר מוגן ואטום מפני חדירת מי גשמים. 

שנית, ימים סוערים עם רוחות חזקות מלוות בגשמים עלולים להיות מסוכנים לעובדי האיטום ולכן בלתי מתאימים לביצוע עבודות בגובה כמו איטום גגות בזפת.

בנוסף, כאשר מזג האוויר גשום, לח וסוער – הרבה יותר קשה לבצע עבודות איטום ולפעמים אפילו בלתי אפשרי, כי אם הגג רטוב חומרי האיטום לא נצמדים אליו כמו שצריך.

עם זאת, בניינים רבים אינם מטופלים בעונה המתאימה ולכן סובלים מבעיות רטיבות בתקופת החורף. במקרים כאלה, אין ברירה אלא להזמין זיפות גגות בחורף.

כדי לבצע את העבודה, קבלן האיטום יבקש מכם להמתין לכמה ימים של שמש, כדי שהגג יהיה יבש וכך יהיה אפשר לבצע את עבודת הזיפות בצורה יעילה. 

זיפות גגות – לאיזה גג זה מתאים?

בשנים האחרונות, יצאו לשוק חומרי איטום ושיטות איטום מתקדמות ויעילות יותר מאשר זיפות גגות, כמו איטום עם יריעות ביטומניות, שנחשב עמיד יותר ומחזיק מעמד לשנים ארוכות.

עם זאת, זיפות גגות נשארה שיטת איטום נפוצה ומבוקשת, כי יש גגות שלא ניתן ליישם עליהם יריעות ביטומניות בגלל ריבוי אלמנטים קבועים, כמו דודי שמש, קולטים, אנטנות ועוד.

בבניינים ישנים מאוד, לעיתים קרובות הדיירים בוחרים להמשיך עם זיפות גגות, כי זו השיטה שבה השתמשו עד כה ולפעמים גם בגלל המחיר הנמוך יחסית.

בנוסף, גם החומרים המשמשים לזיפות גגות השתכללו והשתפרו עם השנים ולכן היום גם זיפות גגות נחשב יותר איכותי מבעבר ומחזיק מעמד לזמן רב יותר. 

איך מבצעים זיפות גגות בחורף?

בחורף יש להמתין למספר ימי שמש, שבהם הגג מתייבש מהגשמים ונשאר יבש, עד ליבוש מלא של הזפת. לרוב משתמשים בזפת חמה, אותה מורחים על הגג בעזרת צוות מקצועי.

את הזיפות מבצעים רק לאחר הכנה של הגג, הכוללת ניקוי יסודי, פינוי חפצים מיותרים, קילוף חומרי איטום ישנים ועוד – לפי הצורך. 

חשוב להקפיד על צוות איטום מקצועי, שיש לו רישיונות עבודה בגובה, לצד רישוי והסמכה מתאימים לביצוע עבודות איטום וזיפות. 

לסיכום, צוות במרומיו עבודות בגובה מספק שירותי זיפות גגות, איטום וסיוד גגות, לצד עבודות נוספות בגובה – עם צוות מקצועי בעל רישיונות מתאימים.

צרו קשר לקבלת הצעה מותאמת ומידע נוסף!

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן