איך לנקות לבד את המרזב: 5 טיפים בנושא

שמירה על מרזבים נקיים ותקינים הכרחית על מנת להבטיח לעצמכם גג יבש וחורף נטול נזילות. המרזבים משמשים לצורך ניקוז מי הגשמים מהגג, לכן מרזבים לקויים או סתומים, יגרמו להצפת הגג, דבר שללא ספק יגרום בסופו של דבר לפגיעה בשכבת האיטום. כתוצאה מכך, תאלצו לסבול מנזילות, כתמי רטיבות על תקרת הבית וכמובן התפתחות עובש וטחב. מסיבות אלו בדיוק, חשוב לתחזק נכון את המרזבים ולדאוג לנקות אותם באופן שוטף. ניתן לבצע את הניקיון בצורה עצמאית, או לחילופין, להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום.

אנו בחברת במרומיו נשמח לספק לכם שירותי ניקיון ותחזוקה של מרזבים, לצד שירותי החלפה ותיקון מרזבים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובכל בעיה. הצוות שלנו מנוסה ומקצועי ואנו מקפידים לעבוד אך ורק עם הציוד המתקדם והמשוכלל ביותר בשוק.

איך לנקות לבד את המרזב: 5 טיפים בנושא

כיצד לנקות את המרזב – נקודות חשובות שכדאי להכיר

רוב האנשים מבינים את החשיבות של איטום הגג, אך רק מעטים מבינים את החשיבות של שמירה על מרזבים נקיים ותקינים, המאפשרים לנקז את מי הגשמים ולהבטיח גג יבש וחורף נטול נזילות. יש לזכור כי בחודשי הקיץ המרזבים אינם פועלים, מאחר ואין מים שיתנקזו דרכם. כתוצאה מכך, המרזבים נוטים להיסתם באופן חלקי או מלא, על ידי עלים יבשים, שקיות ניילון הנישאות ברוח וסוגים שונים של לכלוך. חשוב לנקות את המרזבים לקראת בוא הגשמים, על מנת להבטיח את העבודה התקינה שלהם. אופציה אחת היא להזמין אנשי מקצוע, שינקו את המרזבים ויוודאו את תקינותם לקראת החורף. אך מי שמעוניין בכך, יכול לנסות לנקות את המרזבים בצורה עצמאית.

ניקוי עצמאי של המרזב – טיפים ששווה לקחת בחשבון

  1. עבודה בטיחותית בגובה. המרזבים ממוקמים על הגג, לכן חשוב לשמור על כללי הבטיחות ולהימנע מסיכון מיותר. יש לוודא כי אתם משתמשים בסולם יציב ותקין, שיוכל לשאת את משקל גופכם ללא שום חשש. 
  2. מומלץ להיעזר באדם נוסף, שיוכל להחזיק את הסולם ולייצב אותו. זוהי דרך יעילה לשמור על הבטיחות שלכם ולהבטיח לכם סיוע מידי בשעת הצורך.
  3. חשוב להיערך מראש באמצעות כל הכלים הנחוצים לצורך ניקוי המרזב, על מנת להימנע מעליות וירידות מיותרות מהסולם.
  4. ניקוי המרזב מצריך סילוק כל סוגי הלכלוך שנתקעו בתוכו, על מנת להבטיח זרימת מים חלקה ורציפה. חשוב להקפיד לנקות היטב את פתח הצינור ולאחר מכן לעבור לאורך התעלות באמצעות מברשת ארוכה.
  5. שימו לב למצב המרזב וחפשו אחר סימני חלודה, חיבורים רופפים או חלקים מנותקים, העלולים למנוע את עבודתו התקינה. הזמינו איש מקצוע לצורך ביצוע התיקונים הנחוצים, במידה ואינם בטוחים כיצד לבצע אותם בעצמכם.


אנו בחברת במרומיו נשמח לספק לכם שירותי ניקוי ותיקון מרזבים ברמה הגבוהה ביותר. לפרטים והזמנות, צרו קשר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן