כל כמה זמן צריך לבצע עבודות תחזוקה לגג?

כל כמה זמן צריך לבצע עבודות תחזוקה לגג?

קיימים כמה סוגים של עבודות תחזוקה שיש לבצע על הגג ופרק הזמן הוא שונה זה מזה.

איטום של הגג 

הנושא החשוב ביותר הוא איטום של הגג. אנו ממליצים ללקוחות לבצע זאת אחת לשנה כדי לשמור על איטום אפקטיבי של הגג.

לפני האיטום מנקים היטב את כל מרחב הגג ולאחר מכן שוטפים באופן יסודי את כל השטח. רק לאחר מכן אפשר לתכנן את מועד האיטום וזאת כדי שהפעולות יהיו מוצלחות.

בגגות חדשים יחסית שאין עליהם ציוד, מבצעים זאת באמצעות יריעות ביטומניות. מדובר בחומרים עמידים במיוחד וכרגע זהו החומר האפקטיבי ביותר הקיים. חותכים את היריעות לחלקים שווים ומניחים אותן זו לצד זו, לאחר מכן העובדים המיומנים שלנו מחברים את היחידות זו לזו על ידי ריתוך איכותי של השוליים זה לזה. החיבורים הם עמידים מאד ובדרך כלל לא נפתחים. מעל היריעות הללו מסיידים את כל המשטח כדי להגן על היריעות מפני השמש היוקדת.

אופציה נוספת היא לזפת את כל שטח הגג באמצעות זפת חמה, גם שיטה זו יוצרת אפקטיביות משמעותית. לאחר ששכבת הזפת מתייבשת מורחים גם אותה בשכבת מגן של סיד.

בדיקת המרזבים 

בדיקת מרזבים כללית כדאי לבצע לפני העונה הגשומה וזאת כדי לוודא שכל המים מסוגלים לזרום ללא בעיה מהגג כלפי מטה. בנוסף לכך, רצוי להגיע כמה פעמים במהלך החורף, כדי לבדוק את תקינות המרזבים.

במקביל העובדים שלנו מוציאים מתוך המרזב את החסמים, אם קיימים. בדרך כלל יש בו עלים, אבנים ולעיתים גם ענפים ופריטים נוספים אשר עלולים להפריע לזרימת המים.

כמו כן אנו בוחנים את תקינותו של הצינור עצמו אם הוא שלם או יש בו חורים. העבודה מתבצעת בעזרת מצלמה טרמית אשר חושפת את מיקומם המדויק של החורים. המגמה היא לתקן את כל הנקודות הבעייתיות לאורכו של צינור, להחליף חיבורים או לחתוך קטע צינור בעייתי ולהתקין במקומו קטע אחר. 

קיימים גם מקרים שהצינור הוא ישן ולא תקין ואין כל דרך להחליף אותו כיוון שהמבנה הוא ישן. לכן מבטלים את פעילותו של מרזב זה והעובדים שלנו מתקינים במקומו מרזב חדש אשר ממוקם באופן חיצוני ולא פנימי. מעל הצינור ולכל האורך מהגג עד הכניסה, מתקינים מקטעים של מרזב מפח כך שיהיה נוח בעתיד להוציא בכל צורך מקטע אחד או יותר ולטפל בתקלה הספציפית.

טיפול בשלוליות על הגג 

במהלך החורף חשוב לבדוק כמה פעמים אם נוצרות שלוליות יש לייבש אותן כיוון שמצטברים בהן מזיקים וחשוב לנקות היטב את השטח, כך שהם לא ישובו לגג גם כשאין שלוליות. 

הצוותים שלנו יסייעו לכם באחזקה השוטפת של הגג ובביצוע הפעולות הנדרשות כמו איטום, טיפול ותיקון של המרזבים באופן מקצועי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן