מרזב פנימי דולף – לתקן או להחליף במרזב חיצוני?

המרזב הפנימי הותקן בין קירות המבנה בעת הקמתו. בחלוף כמה שנים, כאשר העובדים שלנו בודקים את מצבו של המרזב, הם עולים לא אחת על בעיות אקוטיות אשר קיימות בו אשר דרשות טיפול דחוף במיוחד אם מדובר בימים שלפני הגשם הראשון.

מרזב פנימי דולף

בדרך כלל לאחר כמה שנים המרזב נשחק, הוא אינו אוטם כראוי או שנוצר בו פיצוץ ולכן המים לא זורמים מהגג עד החצר אלא חלק מהם גם יוצא ומחלחל אל מרחב הקירות הצמודים למרזב.

הרטיבות הזו יוצרת קירות רטובים, אשר חלקם מעלים עובש ופטריות רעלניות. דבר שהוא מסוכן מאד בריאותית לדיירי המבנה.

תיקון מרזב פנימי או התקנת מרזב חיצוני?

מכיוון שהמרזב הפנימי הקיים הותקן בין הקירות אין כל אפשרות לשלוף אותו ולהתקין במקומו מרזב חדש במיקום זהה. לכן תיקון מרזבים אינה אופציה ולמעשה חייבים לבצע התקנת מרזב חיצוני חדש ואיכותי, אשר ינקז את מי הגשמים באופן מושלם.

מרזב פנימי דולף: לתקן או להחליף במרזב חיצוני?

התקנת מרזב חיצוני

במרזבים קיימים כמה מקטעים, החלק הראשון מותקן על הגג והוא אגן רחב אשר מסוגל לקלוט כמות גדולה מאד של מי גשמים ולהוביל אותם אל המרזב פנימה. הצינור הארוך מורכב בדרך כלל מצינור פלסטיק PVC איכותי ותקני אשר מותקן בצמוד לאחד הקירות החיצוניים של הבניין. מעל צינור זה מתקינים כמה מקטעים של פח מגולוון אשר עוטך את צינור הפלסטיק בכל היקפו.

החלק האחרון הוא האגן התחתון אשר מותקן בתחתית הצינור, גם הוא אגן רחב אשר קולט כמויות גדולות של מי גשמים ומעביר אותם לחצר.

הסיבה להתקנת מקטעים מפח מגולוון היא כדי לפרק אותם ולבדוק את שלמותו של הצינור במידת הצורך. אם קיימת נזילה, מגלים את הצינור, חותכים את הקטע הבעייתי ומחברים לצינור המרכזי חלק נוסף של צינור בגודל ובקוטר זהה. לאחר החיבור הצינור הוא אטום ולכן יכול לשוב ולבצע את העבודה כנדרש.

סיבה נוספת להתקנת המקטעים הללו, היא כדי לנקות את הצנרת של המרזב. עקב הרוחות והסערות חודרים לתוך המרזב חפצים שונים אשר עפים פנימה, כמו כן עלים, ענפים, ציפורים ועוד. לא אחת הפריטים הללו יוצרים חסימה משמעותית אשר אינה מאפשרת את מעבר המים.

לכן העובדים מגיעים לבדוק מה קורה לאורכו של הצינור ובהתאם לכך הם מנקים את המרזב לכל אורכו.

אלו הן פעולות חשובות מאד שיש לבצע לפני העונה הגשומה וגם במהלכה כמה פעמים, כדי למנוע הצפה של הגג במי הגשמים עקב אי היכולת שלהם להיכנס למרזב ולרדת כלפי מטה.

התקנת מרזבים

פעולת התקנת המרזבים דורשת ידע ומיומנות רבה. העובדים המנוסים שלנו מבצעים זאת לאורך שנים רבות במסירות ובמלוא האחריות. נשמח להתקין גם עבורכם מרזב חיצוני כדי לפתור את בעיית ניקוז מי הגשמים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן