כמה זמן לוקח ניקוי חלונות בגובה?

ניקוי חלונות בגובה על ידי בעלי מקצוע מורשים לביצוע עבודות בגובה יכול להיות מהיר ויעיל מאוד – אם עושים אותו נכון. מצד שני, הזמן שלוקח לנקות חלון בגובה משתנה בהתאם למספר גורמים, שכדאי להכיר. אז איך מנקים חלון בגובה? כמה זמן זה לוקח ומה השיטה הכי יעילה לעשות את זה?

כמה זמן לוקח ניקוי חלונות בגובה?

מה משפיע על ניקוי חלונות בגובה?

כמו כל חלון אחר, ניקוי חלונות בגובה מושפע מרמת הלכלוך שיש על החלון ומהגודל של החלון. 

הוא פחות מושפע מיכולת הגישה לחלון, כי ניקוי חלונות בגובה, מעצם ההגדרה שלו, מיועד לצורך ניקוי חלונות עם גישה בעייתית, כי הם נמצאים בגובה.

אבל יש עוד גורם משפיע אחד והוא משמעותי מאוד לגבי זמני הניקיון של חלונות בגובה – שיטת העבודה בגובה.

איך מנקים חלונות בגובה?

כמו כל עבודה בגובה, יש מספר דרכים אפשריות להגיע לחלונות כדי לבצע ניקוי בגובה:

  1. במות הרמה מכשיר חשמלי או ממונע, שמעלה את העובדים בצורה בטיחותית לגובה הרצוי ומאפשר להם לבצע מגוון עבודות בגובה. עם זאת, חייב להיות לפחות עובד אחד על הקרקע כדי להשגיח ולהפעיל את הבמה ולהזיז אותה במידת הצורך. בנוסף, חייב להיות שטח קרקע מספיק יציב ורחב להעמיד עליו את הבמה ולבסוף, רמת הדיוק והגמישות היא מוגבלת, כי העובדים תלויים ביכולת התנועה של הבמה. כתוצאה, עלויות השירות גבוהות יחסית וזמני העבודה ארוכים יותר.
  2. פיגומים שיטה ידועה ועתיקה לביצוע עבודות בגובה, מחייבת בניה של פיגומים במיקום המדויק אליו רוצים להגיע כדי לבצע עבודת ניקיון חלונות בגובה. צריך גם לפרק את הפיגומים ולהרכיב אותם מחדש בכל פעם שרוצים לזוז לחלק אחר של המבנה לצורך עבודות הניקיון, לשכור פיגומים ולהחזיק צוות עובדים על הקרקע.
  3. סולמות ניתן לעלות לגבהים שונים עם סולם ולבצע עבודות מסוגים שונים. עם זאת, סולם מגביל מאוד את יכולת התנועה והגמישות. הוא מוגבל בגובה שאפשר להגיע איתו והוא פחות נוח ופחות בטיחותי לעומת פתרונות אחרים.
  4. ניקוי חלונות בסנפלינג מדובר על הפתרון הקל, היעיל והגמיש ביותר לצורך ניקוי חלונות בגובה. עובדי סנפלינג מיומנים יכולים להגיע בקלות, במהירות ובטיחות אל כל נקודה רצויה לאורך הבניין כשהם נעזרים בציוד סנפלינג בטיחותי ותקני, כי הוא קל מאוד ונוח לשימוש. כוח האדם הדרוש לצורך עבודות גובה בסנפלינג הוא מינימלי וכך גם זמני העבודה – בזכות הגמישות ויכולת התנועה הקלה של עובדים בסנפלינג. 


לסיכום, ניקוי חלונות בגובה הוא לא משחק ילדים. מדובר על עבודה שמצריכה רמה גבוהה של מקצועיות ואחריות, ידע, ניסיון והכשרה, כדי לבצע את העבודה בצורה אופטימלית וגם כדי לשמור על הבטיחות של כל הנוגעים בדבר.

חברת במרומיו מצבעת מגוון עבודות סנפלינג עם צוות מקצועי, מיומן ובעל הסמכה מתאימה, כולל ניקוי חלונות בגובה – צרו קשר לקבלת מידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן