איך מבצעים עבודות אינסטלציה בגובה?

עבודות אינסטלציה בגובה נדרשות בעיקר כאשר בבניין יש צנרת חיצונית שיש בה נזילה או תקלה אחרת.התחום כולל בין היתר גם תיקוני מרזבים, התקנת מערכות סולאריות ומגוון עבודות תחזוקה שוטפת של מערכות אינסטלציה ממוקמות בגובה.

עם זאת, כדי לבצע עבודות אלה נדרשת הסמכה מיוחדת, ניסיון והכשרה על מנת לעמוד בדרישות החוק וגם כדי לבצע עבודה איכותית. מה זה אומר?

עבודות אינסטלציה בגובה

אינסטלטור לעבודות גובה

עבודות אינסטלציה בסנפלינג מבוצעות על ידי אינסטלטורים בעלי הסמכה וניסיון בתחום האינסטלציה. עם זאת, עבודות אלה חייבות להתבצע לפי החוק בישראל רק על ידי בעלי מקצוע שעברו גם הכשרה והסמכה לביצוע עבודות בסנפלינג.

לשם כך הם נדרשים לעבור קורס שבמסגרתו הם לומדים כיצד לבצע עבודות אינסטלציה בגובה בצורה בטיחותית, תוך תרגול של שימוש בציוד מתאים, התנסות ולמידה של טכניקות מתאימות ועוד. לאחר מכן הם נבחנים ולבסוף מקבלים תעודה של משרד התמ"ת ורישיון לביצוע עבודות אינסטלציה בגובה.

ביצוע עבודות אינסטלציה בגובה בסנפלינג

שיטת הסנפלינג לביצוע עבודות אינסטלציה בגובה נחשבת כיום מובילה יותר מכל שיטה אחרת בזכות הגמישות הרבה שהיא מעניקה לעובדים.

כאשר אינסטלטור מנוסה ומיומן מבצע עבודות אינסטלציה בסנפלינג, הוא מסוגל לנוע לאורכו ולרוחבו של המבנה ללא קושי, בזמן קצר וברמה גבוהה של בטיחות.

שיטה זו מקצרת את זמני העבודה, חוסכת בכוח אדם ומאפשרת לאינסטלטור לטפל במגוון רחב של בעיות אינסטלציה בגובה.

עם זאת, כדי לבצע עבודות בגובה, יש תנאים נוספים שצריך לעמוד בהם:

  • העובדים העובדים צריכים להיות בני 18 לפחות, מוסמכים לעבודות בגובה, במצב בריאות תקין.
  • תנאים לצורך ביצוע עבודות סנפלינג מזג האוויר צריך להיות רגוע כדי לאפשר עבודה בטיחותית.
  • ציוד העובדים צריכים להיות מצוידים בציוד בטיחות תקני ואיכותי.
  • מקצועיות בעלי המקצוע שמבצעים עבודות אינסטלציה בגובה צריכים להיות בעלי הכשרה מקיפה בתחום האינסטלציה, בעלי ניסיון ובעלי הסמכה לעסוק בתחום.

עבודות אינסטלציה בסנפלינג לעומת שיטות אחרות

עבודות גובה בסנפלינג נחשבות מתאימות ביותר כאשר צריך לבצע טיפול מקיף בצנרת, או תיקון רחב היקף, או כאשר הבעיה מתפרשת על פני חלקים רבים של המבנה.

שיטות אחרות להגיע לגובה הדרוש, כמו סולם או במת הרמה מחייבות עובדים נוספים כדי להזיז את הכלים והציוד. 

כמו כן, שיטות אלה גוזלות זמן רב יותר ומאמץ גדול יותר, בגלל הצורך להזיז כל הזמן את הבמה או הסולם כדי להגיע ממקום למקום על גבי קירות הבניין.

לכן הן נחשבות מתאימות יותר לביצוע עבודות אינסטלציה נקודתיות בלבד.

ניתן גם להזמין מנוף סל כדי לבצע עבודות אלה, אך מדובר על הוצאה גבוהה בהשוואה לעבודת אינסטלציה בסנפלינג. 

צוות במרומיו עבודות בגובה מספק מגוון עבודות בגובה בסנפלינג, כולל ביצוע עבודות אינסטלציה בגובה בסנפלינג על ידי אינסטלטורים מומחים, בעלי הסמכה ורישיון לעבודה בגובה. צריכים תיקון אינסטלציה בגובה? אנחנו כאן בשבילכם – דברו איתנו!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן