איך תדעו שהגג שלכם חייב איטום לפני שיתחילו הנזקים

כדי לחסוך לכם בזמן, נתחיל מהסוף – מומלץ לכולם ללא יוצא מהכלל, להזמין בדיקה תקופתית למערכת האיטום על הגג. רצוי לעשות זאת לפני תחילת החורף. כך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם איטום תקין, או לחדש את האיטום בזמן הנכון, לפני שמתחילים הנזקים.

אבל אם אתם בכל זאת רוצים לדעת מהם הסימנים שהגיע הזמן לחדש את האיטום שלכם, המשיכו לקרוא.

איך תדעו שהגג שלכם חייב איטום לפני שיתחילו הנזקים

סימנים שצריך לחדש את האיטום על הגג – בדחיפות

מערכת האיטום על הגג שלכם מיועדת לשמור על המבנה מפני נזקים של מי הגשמים.

אם מערכת האיטום לא תקינה (או יש בעיה בניקוז) מצטברים מי גשמים על הגג. אלה מתחילים לחלחל לתוך המבנה, כשהם גורמים לרטיבות ונזילות מהתקרה והקירות בשלב הראשון.

בהמשך, המים יכולים להגיע למערכות חשובות, כמו החשמל של המבנה למשל, לגרום לתקלות חמורות ואף לסיכון בטיחותי. לאחר מכן, המים בקירות מתחילים לגרום נזקים למבנה עצמו – 

כתמי עובש מתחילים להופיע, פטריות מתחילות להתפתח בקירות ובתקרה.

בשלבי הזנחה מתקדמים, ייתכן מצב של התנפחות עמודי מתכת בתוך הקירות, קורוזיה והתפוררות של חלקי בטון. מצב זה כבר מחייב תהליך שיקום בטון שהוא הרבה יותר מורכב ויקר.

חשוב לדעת איזה סוג איטום יש לכם על הגג

קיימים סוגים שונים של איטום גגות. לכל אחד מהסוגים הללו יש אורך חיים שונה לגמרי. 

ההבדל הבולט ביותר הוא בין זפת לבין יריעות ביטומניות – שנה אחת לעומת 10 – 15 שנה של איטום עמיד ואיכותי. גם המחיר משתנה בהתאם כמובן, אבל המטרה היא להבין כל כמה זמן צריך לחדש את האיטום על הגג – לפני שמתחילים נזקים.

את זה אפשר לדעת לפי סוג האיטום שיש לכם על הגג. בין זפת לבין יריעות ביטומניות יש סוגים נוספים של איטום גגות, שלכל אחד מהם יש אורך חיים שונה. 

לכן, חשוב לשאול את קבלן האיטום שעשה לכם את איטום לגג בפעם האחרונה – לכמה זמן האיטום צפוי להחזיק ומתי הפעם הבאה שתצטרכו לחדש אותו.

לא זוכרים מתי עשו לכם איטום בפעם האחרונה? לא יודעים איזו מערכת איטום יש לכם על הגג? לא מצליחים ליצור קשר עם הקבלן המקורי? 

זה הזמן להזמין בדיקת איטם תקופתית ויפה שעה אחת קודם!

כשיש בעיה באיטום ואתם לא מודעים אליה

יחד עם זאת חשוב לזכור: ייתכנו כשלים במערכת האיטום, ייתכנו נסיבות נוספות שאתם לא מודעים אליהן, שעלולות לפגוע במערכת האיטום ולהביא למצב שצריך לחדש את האיטום מוקדם ממה שציפיתם (למשל עבודה של טכנאי על הגג, שפגע באיטום הקיים, נפילה של חפצים כבדים בגלל רוחות עזות ועוד).

תיתכן סתימה במרזבים, שהביאה למצב של מים עומדים ופגיעה במערכת האיטום ועוד. לכן מומלץ להזמין בדיקת תקינות לאיטום גגות פעם – פעמיים בשנה, כדי שתהיו שקטים ורגועים כל חורף כל החורף.

צרו קשר עם צוות במרומיו למידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן