איך ומתי הכי יעיל לבצע עבודת איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים מתבצע בדרך כלל כחלק מעבודות הגמר של המבנה. עם זאת, גם כאשר מדובר על מבנה ותיק, יש צורך לבצע איטום קירות חיצוניים כחלק מעבודות התחזוקה התקופתיות, כדי להגן על המבנה בעזרת איטום וליהנות מהיתרונות הנוספים של מערכת איטום היקפית איכותית.

אז איך יודעים שהגיע הזמן לעשות איטום לקירות חוץ?

איך ומתי הכי יעיל לבצע עבודת איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חוץ – בתזמון הנכון

הזמן המתאים ביותר לביצוע עבודות איטום באופן כללי הוא בדרך כלל בעונות החמות. כאשר לא יורד גשם בחוץ, מזג האוויר נעים ומאפשר לבצע עבודות איטום מורכבות בגובה. עם זאת, המועד הנכון לביצוע עבודות איטום עשוי להשתנות במקרים שונים. למשל:

  • סוג חומרי האיטום הקיימים חומרי האיטום משתכללים ומתעדכנים כל הזמן. לכן, חומרי איטום חדשים מחזיקים מעמד לטווח ארוך יותר מאשר חומרי איטום ישנים. לכן הזמן הנכון לחידוש איטום קירות חוץ עשוי להשתנות בהתאם לסוג החומרים שכבר יש על הקיר.
  • תנאי הסביבה מבנים שונים שוכנים בסביבות שונות – בתוך העיר, או באזור כפרי. בסביבה גשומה, או יבשה, ליד הים או בהרים ועוד. כל סביבה כזו משפיעה באופן שונה על המבנה ועל חומרי האיטום שמגנים על הקירות. מבנים קרובים לים למשל, לרוב סובלים מבלאי גבוה יותר ולכן כדאי ליישם על הקירות שלהם חומרי איטום מתאימים וגם לחדש אותם לעיתים קרובות יותר. 
  • שיפוצים מבנים בתהליכי שיפוץ, או בעבודות ושיפוץ חזיתות צריכים גם חידוש של איטום הקירות החיצוניים, לאחר עבודות השיפוץ.
  • ליקויים באיטום הקיים גם אם האיטום הקיים חדש יחסית ולכאורה לא צריכה להיות סיבה לחדש איטום קירות חיצוניים, יכולים להופיע סימני רטיבות על קירות פנימיים, המעידים על בעיה באיטום הקירות החיצוניים. במקרים כאלה, חשוב לבצע בדיקת תקינות של מערכת האיטום הקיימת, כי ייתכן שיש בה ליקויים. אחר כך כדאי לבדוק אם תקופת האחריות על עבודת האיטום המקורית עדיין בתוקף ולתקן את הליקויים.

איך כדאי לבצע איטום קירות חיצוניים?

בין אם מדובר על מבנה רב קומות או על בית קרקע, קירות חיצוניים מגיעים לגבהים המחייבים עבודה לפי התקנים של עבודה בגובה. 

יש להשתמש בציוד מתאים, לשמור על כללי בטיחות מוגדרים ולוודא שמי שמבצע את העבודה הוא בעל מקצוע מורשה ומנוסה בתחום האיטום.

לכן, כיום איטום בסנפלינג נחשבת לשיטה היעילה, הבטוחה והמשתלמת ביותר לביצוע עבודות איטום על קירות חוץ, בזכות היתרונות שלה:

היא מאפשרת לעובדים לנוע בחופשיות ובגמישות לאורכו ולרוחבו של הקיר באופן עצמאי, ללא צורך בסולמות, במות הרמה ופיגומים ולבצע את העבודה במהירות, ביעילות ובצורה בטיחותית – יותר מכל שיטה אחרת. 

לסיכום, צוות במרומיו עבודות בגובה מספק שירותי איטום קירות חיצוניים בסנפלינג על ידי צוות מקצועי, עם רישיונות עבודה בגובה וניסיון עשיר בתחום האיטום.

לקבלת מידע נוסף והצעה משתלמת – דברו איתנו!

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן