דגשים של החלפת קווי מים בעלות נמוכה ובאיכות גבוהה

אם אתם עוברים לדירה שנבנתה לפני שנת 1990, צנרת המים שלה היא ממתכת, וקרוב לוודאי שיש בה סדקים, חלודה ומצבה לא תקין, מה שמזמין ומצריך החלפת קווי מים בעלות נמוכה ואיכות גבוהה.

מה מצב קווי המים שלכם?

כמו כן, ישנם מצבים שבהם אתם שמים לב שיש לכם בעיות חוזרות ונשנות של סתימות ופיצוצים שונים בצנרת המים. אם זה קורה יותר מדי, זה אות אזהרה עבורכם שאתם צריכים לבדוק מה מצב קווי המים. כיון אין צורך להרים את המרצפות בשביל כך, אלא פשוט מזמינים אינסטלטור מקצועי, כמו זה שלנו בבמרומיו, איש המקצוע שלנו ישתמש באמצעים טכנולוגיים, כמצלמה טרמית או סיבים אופטיים ויבדוק את מצב הצנרת שלכם בצורה נקיה קלה ומהירה.

דגשים של החלפת קווי מים בעלות נמוכה ובאיכות גבוהה

איזה צינור להתקין?

ישנם היום 3 סוגי צינורות: השכיח והזול יותר הינו צינוק פלסטיק שהינו עמיד ולא מתקלקל עם הזמן, בניגוד לצינור המתכת שהיה שכיח בעבר. ישנם מקומות בארץ, שבהם הטמפרטורה היא קיצונית (כגון בהרים הגבוהים או בצפון), ואז יש ממליצים לשים צינור מסוג SP או מסוג REX שהם עמידים יותר בהתאמה. איש מקצוע יידע לתת לכם מענה לצורך והתאמה לבית שלכם.

איך מתקינים את הצנרת בבית?

ישנם שני סוגים של צורת התקנת צנרת המים בתוך הבית:

בשיטה הקווית משתמשים במרכזיה (או "חנוכיה") שממנה יוצאים כל צינורות המים, כל אחד לפתח היציאה המתאים לו, על פי רוב מדובר 2 צינורות מים מקבילים אחד למים חמים (אדום) ואחד למים קרים (כחול). היתרון בשיטה זו, שאם חלילה יש פיצוץ או תקלה באחד מנקודות המים (כגון כיור או מקלחת) אז ניתן לסגור רק את אותה נקודת המים, ושאר הבית ממשיך להתנהל כרגיל, עד לתיקון הברז. החיסרון של שיטה זו – ריבוי הצינורות בבית, עלול לגרום לתקלה באחד מהם.

בשיטה המקבילית – כל צינורות המים מחוברות למקום אחד, היתרון של שיטה זו הוא שיש חיסרון בחומר, עלות נמוכה יותר, ופחות חשש לפיצוצים (כיון שיש פחות צנרת בבית). החיסרון של שיטה זו היא, שתקלה בנקודת מים אחת מחייבת לסגור את כל הצנרת בבית.

טיפים נוספים

מומלץ להתייעץ באני המקצוע של במרומיו לגבי השיטה וסוג הצינור המתאים לבית שלכם באופן פרטי. מלבד כל זאת, יש לשים לב שכשמחברים את הצנרת משתמשים באותם כלי עזר ורכיבים של אותה חברה. וחשוב מאד שכל הצינורות והברגים יהיו מאותו חומר. צינור מתכת לא יגיב טוב לברגי ברזל וכן להיפך.

אם כבר יש צורך בהחלפת צנרת המים, מומלץ גם לבחור מחדש היכן להוסיף נקודות מים. כגון לפתוח ברז בחצר (מצוין לבריכות בקיץ) או בחדר השינה (מומלץ לנוטלים ידיים מיד כשקמים משנתם), ובמקומות נוספים. המחיר של החלפת קווי מים תלוי במספק נקודות המים שתרצו בבית.

לסיכום, החלפת קווי מים היא עבודה למקצוענים, אנשים אמינים שתוכלו לסמוך עליהם שיעשו את העבודה הכי טוב שתוכלו לבקש עבור עצמכם, זה הזמן להתקשר לצוות המקצועי והאנושי של במרומיו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן