סדקים בקירות חיצוניים: סוגי סדקים שעלולים להופיע

סדקים בקירות חיצוניים

סדקים בקירות חיצוניים מתפתחים בשל תזוזות קלות בקרקע, התכוווצות והתפשטות של חומרים בשל שינויים בטמפרטורות וסיבות נוספות. 

הסדקים יכולים להופיע גם בשל עבודה רשלנית של בעלי המקצוע. עבודה רשלנית שכללה למשל חיבור שאינו תקין בין אלמנטים שונים, גרמה לשקיעה ביסודות של המבנה או פעולות אחרות שבוצעו בצורה שאינה מקצועית עשויות להוביל להיווצרות סדקים במבנה.

הסיכונים להם גורמים סדקים בקירות חיצוניים 

אם ברוב המקרים מהווים סדקים בקירות פנימיים בעיה אסתטית שקל לתקן על ידי סיוד, עלולים סדקים שמופיעים בקירות החיצוניים לגרום לסיכונים משמעותיים יותר.

 סדקים בקירות חיצוניים עלולים לגרום לחדירה של מים אל תוך המבנה והרטיבות שמתפשטת עלולה להוביל לפגיעה ביסודות של המבנה, לסכן את הדיירים והאנשים שנמצאים בסביבת המבנה, לגרום להתפתחות של עובש וחיידקים שמסכנים את בריאותם של הדיירים ולפגוע ברכוש. 

כדי למנוע פגיעה במבנה, ברכוש ובבריאות של הדיירים חשוב לבחון את הסדקים שמופיעים בקירות החיצוניים ולטפל בהם בהתאם לסוגם. 

סוגי סדקים בקירות חיצוניים

קיימים מספר סוגים של סדקים שמופיעים בקירות חיצוניים. הסוג השכיח ביותר של סדקים שמופיעים בקירות חיצוניים הוא סדקי טמפרטורה, סדקים אלו יכולים להופיע גם בקירות פנים.

סדקים בקירות חיצוניים
סדקים בקירות חיצוניים

 ברוב המקרים מופיעים סדקי טמפרטורה בחיבורים שבין רכיבי הבטון בתקרת הגג והבלוקים, הסדקים נוצרים מתזוזה של תקרת הגג והם לא גורמים לסיכון. יחד עם זאת, הסדקים פוגעים במראה האסתטי של החלל ועלולים לאפשר חדירה של מים לתוך הקירות הפנימיים. כדי לתקן את הסדקים הללו יש להרחיב אותם ולמלא אותם במסטיק גמיש. במידה שהסדקים גדולים יותר, ייתכן שישנה בעיה שדורשת קבלת ייעוץ ממהנדס מבנים. 

בין סוגי הסדקים האחרים שעשויים להיווצר בקירות חוץ ניתן לציין: סדקים שמופיעים אחרי תקופה ממושכת של מגורים במבנה, סדקים נימיים, סדקים אלכסוניים וסדקים עוברים. 

איך לטפל בסדקים?

במקרים בהם מבחינים בסדקים שמופיעים בקירות החיצוניים של המבנה חשוב לאבחן את הסדקים ולטפל בהם בהתאם. 

במידה שהבחנתם בסדקים בקירות החיצוניים, חשוב שתפעלו בהקדם ותפנו אל בעל מקצוע שמתמחה בתחום איטום ושיקום קירות חיצוניים, כך תוכלו למנוע מהסדקים להעמיק – דבר שיגדיל את הסיכונים לחדירת מים למבנה. 

חברה מקצועית תגיע אל המבנה, תבחן את הסדקים הקיימים ותציע את הפתרון המתאים ביותר. 

חברת במרומיו – מתמחים בעבודות בגובה ואיטום סדקים בקירות חיצוניים

אם אתם מעוניינים לאטום את הסדקים שמופיעים בקירות החיצוניים במבנה, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – במרומיו ואנו נגיע אל ביתכם, נבחן את סוג הסדקים הקיימים ונבחר בשיטת האיטום המתאימה ביותר.

החברה שלנו מתמחה בביצוע עבודות בגובה באמצעות סנפלינג ואנו מציעים ללקוחותינו מגוון שירותים, לרבות איטום סדקים בקירות חיצוניים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטלפון או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן