שדרוג המרפסת – רעיונות לשדרוג וחידוש

אנשים שמתגוררים בבנייני דירות יודעים שהמרפסת הביתית היא מקום מפלט מושלם, חלקת טבע פורחת בלב ההוויה העירונית, נווה מדבר מלבלב שבו אפשר להירגע, לארח, לנשום אוויר ולהתחבר עם הטבע. למרות זאת בחלוף הזמן החשיפה לפגעי מזג האוויר נותנת את אותותיה במרפסת ומשאירה בה סימנים לא יפים.
אם אתם רוצים שגן העדן הביתי שלכם ימשיך לפרוח אך לא מרוצים מהבלאי ומהמראה המוזנח, אתם צריכים לשדרג את המרפסת שלכם ולחדש אותה. אומנם אפשר לעשות כמה דברים לבד, אך אין כמו שירות מקצועי של חברה שמתמחה בעבודות בגובה ותעזור לכם להחזיר את עטרת המרפסת ליושנה. הינה כמה רעיונות מדהימים לשדרוג המרפסת.

ניקוי מעקות זכוכית וצביעת קירות חיצוניים

כשחושבים על רעיונות לטובת שדרוג המרפסת, בדרך כלל חושבים על ניקיון יסודי. ניקוי מעקות הזכוכית של המרפסת ושכבת צבע רעננה לקירות החיצוניים יפיחו חיים במרפסת הביתית. מעקות נקיים וצלולים מעצימים את האור הטבעי שחודר למרפסת ולבית ונותנים תחושה טובה. ניקוי חיצוני מקצועי לא רק מייפה את חזות הבית אלא גם מאפשר לכם ליהנות מהנוף ללא הפרעה. כמו כן חידוש הצבע בקירות החיצוניים יעלה את ערך הנכס וישפר את האווירה לא רק בבית אלא גם בבניין כולו. בחרו בצבעים רכים ונעימים שמשתלבים עם הנוף הסביבתי ועם הפריחה הנהדרת של צמחיית המרפסת ותראו שגם השכנים מתלהבים.

פרגולה במרפסת – להעצים את היופי של הטבע

בימינו פרגולה היא חלק בלתי נפרד מהמרפסת הביתית. פרגולה היא הרבה יותר ממבנה ארעי; היא יצירת אומנות שמכניסה למרפסת יופי ופאר ומעמיקה את החיבור של בני הבית עם הטבע. לפרגולות של כתום – פרגולות בירושלים יש הרבה יתרונות – מראה מעוצב ואסתטי שמהווה נקודת מיקוד מרתקת המשתלבת היטב עם הסביבה הצללה מרבית והגנה מפני השמש היוקדת בקיץ וגשמי הסערה בחורף, מקום אירוח אידיאלי בכל שעה ובכל עונה; בית גידול טבעי ומקסים לצמחיית המרפסת – ולכן מומלץ להתחיל איתן את תהליך השדרוג. בין שהמרפסת שלכם קטנה או בינונית, ובין שהיא גדולה, פרגולה רק תוסיף לה וליופי שלה.

תיקון נזקים בקירות החיצוניים ואיטום

חשוב להגן על המרפסת הביתית מפני פגעי מזג האוויר כדי לשמור על המראה היפה והרענן שלה. תיקון נזקי רטיבות ובעיות מבנה ותשתית ואיטום הקירות החיצוניים הם שלב חשוב בתהליך שדרוג המרפסת, והוא חשוב במיוחד אם אתם גרים בבניין ישן שנחשף לתנאים המשתנים של מזג האוויר במשך שנים רבות.
רק חברה מקצועית שמוסמכת לעבודות בגובה יכולה להתמודד עם טיפול בנזקים כמו תיקון סדקים בקיר חיצוני ועם עבודת איטום מאתגרת תוכלו לשמור על המרפסת שלכם יפה ותקינה. אם אתם מזהים סימנים לנזקים במבנה או בקירות החיצוניים, אל תשתהו. הזמינו את אנשי הצוות שלנו לבדיקה מהירה ולהערכת המצב כדי למנוע הידרדרות נוספת. השקיעו בתיקון מקצועי של הקירות החיצוניים ותשמרו לא רק על המרפסת אלא גם על הבית כולו.

אביזרים חדשים ופריטים קישוטיים

לאחר שהבנו כמה חשוב לנקות את המרפסת, לתקן נזקים במבנה, למרוח שכבת צבע רעננה על קירות הבית החיצוניים ולהתקין פרגולה, נדבר על חידוש המרפסת מבפנים. הוספת אביזרים חדשים ופריטים קישוטיים היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, אך לא די בה. מומלץ לרהט את המרפסת עם רהיטי גינה מסוגננים ונוחים, להתקין מדפים מעוצבים בקירות, להעשיר את הצמחייה עם צמחים מטפסים או משתרעים ולהוסיף גופי תאורה שיציפו את המרפסת באור רך ועדין וישפרו את האווירה בה. העשרת המרפסת הביתית היא תהליך מתמשך, ותמיד אפשר להוסיף בה משהו חדש. אם תתמסרו לתהליך המתגמל הזה, תגלו שהמרפסת היא המקום האהוב ביותר עליכם בבית ותתקשו לעזוב אותה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן