עבודה בגובה

סוגי עבודות המתבצעות בסנפלינג בגובה

הבניינים הגבוהים הנבנים כעת בכל הארץ, יצרו שינוי מהותי בנושא אופן התחזוקה של הבניינים הללו. בעבר נהגו להציב פיגומים בהיקף הבניינים עד הקומה העליונה והעובדים עמדו במיקום הנחוץ לעבודה ולאורך ימים רבים ביצעו עבודות שונות לאורכו ולרוחבו. בתום הפרויקט, הם פירקו את הפיגומים והעבירו אותם לפרויקט הבא. 

לא אחת עקב רוחות חזקות ובעיות של אי יציבות הפיגומים נפלו ולכן היה צורך למצוא פתרונות מעשיים והרבה יותר יעילים.

עבודה בגובה 

עבודה בגובה מתבצעת באמצעות סנפלינג. במקום לעלות או לרדת מצוקים בטיולים, כאן יורדים מהגג לקומות השונות ומבצעים את העבודה הנדרשת. 

כדי לבצע פעולות בגובה על העובד לעבור הכשרה לאור המסוכנות הרבה של עבודה זו. בקורס הם מקבלים את מלוא המידע על שיטת העבודה ובאופן מעשי הם לומדים את אופן ההתחברות. מדובר בשיטת אבטחה כפולה שבה העובדים רתומים לחבלים מיוחדים המסוגלים לשאת את משקלם תוך סגירה במנעולי אבטחה ייחודיים. מי שסיים את הקורס בהצלחה מקבל תעודת גולש כך שיש לו את המסוגלות והמיומנות לבצע עבודה בגובה רב.

על הגג קיים עוגן שאליו מחבר העובד את החבל שלו ולאחר שמנהל הצוות מוודא שהוא קשור כיאות הוא יכול להתחיל את העבודה. לנוחות מרבית, העובד מתחיל את המשימות בקומה העליונה ולאט לאט יורד לקומות התחתונות עד שהוא מסיים לבצע זאת בכולן.

קיימים פרויקטים רחבי היקף בתחומים שונים של עבודה בגובה, אשר העובדים עובדים לאורך ימים ושבועות על פני כל הבניינים לאורכם ולרוחבם עד שהם מסיימים את המיזם כולו.

סוגי עבודות המתבצעות בסנפלינג בגובה 

אפשר לבצע בדרך זו עבודות שיפוץ, איטום ושימור של הקירות החיצוניים בכל מבנה. העובדים המנוסים מצוידים בכלי עבודה בחומרי אטימה ובחומרי בנייה נוספים יודעים מראש היכן קיימים סדקים ועל פי זאת הם מטפלים בכל מיקום בעייתי. 

ממלאים את חלל הסדק בחומר כך שיתפשט פנימה ויסגור את הסדק. המטרה היא לאטום את הסדק באופן יעיל והרמטי עד כמה שאפשר כדי שמי גשמים לא יחדרו פנימה. בנוסף לכך ובהתאם לכל פרויקט מבצעים עבודות גובה נוספות כמו מריחת טיח.

אם יש צורך בחומרים ובכלי עבודה רבים, אפשר להיעזר בבמה נעה אשר גם היא קשורה כיאות לנקודת העיגון על הגג. העובדים הקשורים עומדים עליה ומבצעים את עבודתם באמצעות החומרים והכלים המונחים באופן נוח על הבמה. 

בתום כל עבודות הבינוי, הצוות צובע בחומרים מיוחדים את כל השטח החיצוני של המבנה כדי לשפר באופן ניכר את נראותו של הבניין לאחר עבודת השיפוץ הגדולה שבוצעה.

כאשר מדובר על עבודה בגובה, אם קיימים על קירות הבניין אריחים שהודבקו עליהם בעת הקמת הבניין, יש לוודא את מצבם ואם הם רופפים מסירים אותם לאור החשש שיפלו כלפי מטה ועלולים לגרום לאסון ובמקומם מדביקים אריחים חדשים באמצעות חומרי דבק ייעודיים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן