איטום גג — למה חשוב לבחור בעל מקצוע

איטום גג — החשיבות בבחירת בעל מקצוע

איטום גג באופן הרמטי הוא נושא חשוב מאד בחיי היום יום בכל מבנה. גג שאינו אטום כראוי גורם לכך שמי גשמים יחלחלו פנימה, לחדרים השונים ולחדרי האמבטיה בדירות הממוקמות בקומות העליונות.

אם הנושא לא יטופל המים ימשיכו לחלחל פנימה ולהגיע לדירות נוספות בקומות הנמוכות יותר, ליצור בכל מקום עובד ופטריות דבר שאינו בריא לכל בני האדם ובמיוחד לילדים ולקשישים שאקשה להם לנשום.

פתרון הבעיה – בעל מקצוע בתחום האיטום

רק אדם מיומן בעל ידע וניסיון רב יוכל לפתור אחת ולתמיד בעיות איטום גגות. אדם שאינו רואה את מלוא התמונה עלול לבצע רק חלק מהעבודה ולחשוב שבכך יצר איטום מושלם אך במקרים רבים כבר בגשמי החורף הראשונים הגג כולו מוצף במים כיוון שבוצע איטום  גג שאינו טוב דיו.

איטום גג

בחירת איש מקצועי העוסק באיטום

כדי למצוא איש איטום גגות מעולה כדאי לקבל חוות דעת על אנשים מקצועיים שביצעו עבודות איטום מצוינות, מחברים או קרובי משפחה.

אפשר לבדוק גם באינטרנט וחשוב להיפגש עם אנשי המקצוע ועם כמה לקוחות כדי להתרשם מעבודתה של חברת האיטום, המקצועיות של עובדיה ואופן ההתנהלות שלהם מול הלקוחות.

האחריות היא נושא חשוב, חברות האיטום נוהגות לתת תעודת אחריות לתקופה בת כמה שנים. מי שעושה עבודה מקצועית ויסודית מעביר ברצון תעודה זו כיוון שהוא עומד מאחורי האיטום המקיף שביצע.

לביצוע עבודות בגובה >>

חומרי איטום

המקצוענים יודעים לאור ניסיונם הרב אילו חומרים מתאימים לכל סוג מבנה, אילו חומרים יצרו עבודה מוצלחת ואיטום מסיבי בעבודות קודמות שלהם ולכן יידעו עם אילו חומרים להשתמש כדי שגם לקוח זה יהיה מרוצה.

איטום גגות

במבנים ישנים יחסית שלאורך שנים זיפתו אותם בזפת חמה, ממשיכים לבצע הליך זה מדי שנה. לאחר שהגג נקי מכל לכלוך ושטוף, הזפת יוצרת אפקט מצוין של איטום על כל משטח הגג כולל בפינות ובין פריטי המכשור המונחים על הגג כמו מדחסים וקולטי שמש. מעל הזיפות היבש מורחים למחרת שכבת סיד וכך האיטום המצוין מחזיק מעמד כשנה שלמה.

במבנים חדשים יחסית שאין עליהם פריטים המפוזרים על הגג, אפשר לפרוס יריעות ביטומניות על פני כל השטח. זהו החומר העמיד ביותר המעניק איטום גג מושלם.

גם את הגגות הללו אוטמים בכל שנה. שולפים את היריעות הישנות כיוון שהן לפעמים אוגרות מים ביניהן ולאחר שהגג יבש, נקי ושטוף פורסים יריעות ביטומניות חדשות בעובי 5 מ"מ על כל הגג.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן