למה חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים?

קירות חיצוניים הם המחיצה החשובה ביותר בין חלקו הפנימי של המבנה לבין פגעי מזג האוויר, הרעשים והלכלוך שנמצאים בחוץ.

למרות היותם אלמנט חשוב ויעיל של המבנה, הם יכולים לבצע את מרבית התפקידים החשובים שלהם, רק אם הם מטופלים באופן מקצועי במערכת איטום איכותית.

משום כך, איטום קירות חיצוניים, כמו גם איטום הגג וחלקי מבנה אחרים, נחשב הליך קריטי בחשיבותו למניעת שורה ארוכה של ליקויים ובעיות במבנה.

אז מה יכול לקרות אם לא אוטמים את הקירות החיצוניים כמו שצריך?

למה חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים בשביל השקט הנפשי שלכם

איטום קירות חיצוניים משמש להגנה על המבנה בעיקר מפני חדירה של לחות ומים. אלה יכולים לגרום נזקים חמורים לחלקים שונים של המבנה ואף לתשתיות שונות.

השכבה החיצונית של הקיר מיועדת לשמור על המבנה מפני גורמים חיצוניים כמו מזג האוויר, אבל היא מגנה על חלקו הפנימי של המבנה גם מפני רעש, לכלוך וזיהום.

הגנה מתאימה על קירות חיצוניים, יכולה לשפר לא רק את הבידוד התרמי של המבנה, לשמור על טמפרטורה קבועה ולחסוך לכם הוצאות בטווח הארוך, אלא גם ליצור בידוד אקוסטי איכותי, למניעת רעשים המגיעים מבחוץ, לשמירה על הפרטיות שלכם ובעיקר – לתרום לאווירה נעימה בתוך המבנה.

ליקויים באיטום קירות חיצוניים – תהליך הדרגתי

ליקויים באיטום קירות חיצוניים מונעים מהקירות את ההגנה הנחוצה להם, בעיקר מפני מים ולחות. הנזקים מתרחשים בהדרגה והם הולכים ומחמירים עם הזמן, ככל שהליקויים אינם מטופלים כראוי:

שלב ראשון – חדירת המים לעומק הקיר

קיר חיצוני הוא אלמנט עבה ועמיד ולכן, נדרש זמן מה לפני שניתן להבחין בנזקים. המים מחלחלים פנימה באיטיות ובהתמדה, תוך שהם מוצאים פתחים, סדקים וחורים, המאפשרים להם להגיע לבסוף לחלק הפנימי של הקיר, לתוך החלל של המבנה.

שלב שני – פגיעה בקיר פנימי

פגיעה בקיר פנימי נראית בהתחלה כמו כתם רטיבות על הקיר. זה יכול להיראות כמו כתם תמים בהתחלה, אבל הזנחה ארוכת טווח מאפשרת לעובש להיווצר על פני אזור הכתם, העשיר בלחות. בהמשך, מתחילות להיווצר גם פטריות, מתחת לשכבת הצבע, או על פני הקיר. למותר לציין כי עובש ופטריות הם גורמים מזהמים, שיכולים לגרום למחלות אצל בני אדם הנחשפים אליהן באופן קבוע.

בשלב הזה מתחילה בדרך כלל גם נפיחות והתקלפות של הצבע.

שלב אחרון – פגיעה בתשתיות

בשלבים מתקדמים יותר של הזנחת ליקויי איטום בקירות חיצוניים, מתחילות להופיע פגיעות בתשתיות כמו חשמל ותקשורת, אשר אינן מיועדות לבוא במגע עם מים. תקלות במערכת החשמל אינן נדירות במקרים כאלה וכן תחילת התפוררות של הטיח, לצד פגיעה חמורה יותר במבנה.

לסיכום

איטום קירות חיצוניים מקצועי הוא תהליך חיוני לשמירה על המבנה ועל בריאות השוהים במבנה.

להגנה מיטבית על הבית שלכם, תיקון ליקויי איטום וביצוע איטום קירות חיצוניים – צרו עימנו קשר!

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן