מה הסיבה שאנשים מעדיפים לשנות את מיקום הצנרת לקירות החיצוניים בבית?

בבניינים רבים אפשר לראות צנרת מותקנת לאורך הקירות החיצוניים – ממש מהגג ועד לרצפה. זה אולי לא נראה הכי טוב, אבל יש לזה סיבה טובה וזה כנראה גם עדיף על האפשרות של צנרת בתוך הקירות במקרה המסוים הזה.

צוות במרומיו מסביר – מתי צריך להעביר צינורות על הקירות החיצוניים בבניין ולאן הצינורות האלה מחוברים בכלל?

מה הסיבה שאנשים מעדיפים לשנות את מיקום הצנרת לקירות החיצוניים בבית?

איזה צינורות עוברים בקירות החיצוניים בבית?

חשוב לציין כבר בהתחלה – אם כל הצנרת של הבית היתה עוברת בקירות חיצוניים, הבית כנראה היה פשוט עטוף בצינורות. אבל אם אתם רואים צינורות מחוץ לבניין, אלה בדרך כלל צינורות בודדים, שעוברים מהגג ישירות לקרקע. אלה צינורות המרזבים של המבנה.

צינורות אלה קיימים בבתים פרטיים וגם בבניינים מכל הסוגים,כי הם חיוניים לעמידות של המבנה.

הם מנקזים את מי הגשם שיורדים על הגג כדי למנוע הצטברות מים עומדים שגורמת לנזקים כבדים.

מרזב בתוך הקיר – זה אפשרי?

ניתן בהחלט לבנות מרזב פנימי בתוך הקירות, כדי ליצור מרזב נסתר, שהצינורות שלו לא עוברים על חלקו החיצוני של המבנה. יש לזה גם יתרון אחד משמעותי נוסף – מרזב פנימי מוגן יותר מפני נזקים ופגעים שונים ולכן הוא נחשב עמיד יותר.

אז למה להחליף מרזב פנימי למרזב חיצוני?

למרות היתרונות הבולטים של מרזב נסתר בקירות הפנימיים של המבנה (עמידות+אסתטיקה), יש לו גם חיסרון אחד משמעותי מאוד – אי אפשר לתקן אותו.

אחרי כמה שנים, הצנרת מתחילה להישחק באופן טבעי. הצינור כבר לא אטום בצורה אפקטיבית ולכן חלק מהמים מתחיל לחלחל לתוך הקירות הצמודים למרזב וגורמים לנזקים בקירות.

אמנם הוא לא צפוי להינזק זמן רב לאחר התקנתו, אבל אפשר להתקין אותו רק בשלבי הבנייה של המבנה ואם הוא נשבר, או נסדק – לא ניתן לשלוף אותו החוצה כדי לתקן אותו.

אם המרזב הפנימי ניזוק ולא מתפקד יותר, יש להעביר את הצנרת לקירות החיצוניים ולמעשה ליצור מרזב חיצוני חדש.

מתי צריך להעביר את הצנרת לקירות החיצוניים?

כאשר מתחילים להופיע כתמי רטיבות על הקירות הצמודים למרזב הפנימי – זה מחייב בדיקה דחופה של מקור הרטיבות, כדי לבדוק אם הבעיה היא במרזב. אם זה המצב, כדאי לפעול במהירות, לפני שהנזק מתפתח ולהעביר את הצנרת לקירות החיצוניים.

אבל האמת היא שממש לא כדאי לחכות עד שמתחילה להופיע רטיבות.

ההמלצה היא להזמין בדיקה תקופתית לתקינות המרזב – לפני תחילת החורף, כדי לבדוק שאין סתימה בפתחים, שאין שברים או סדקים בצינור ולהיות בטוחים שצפוי לכם חורף יבש ורגוע.

אם יש בעיה במרזב – תוכלו לתקן אותה הרבה לפני שמתחילים הגשמים, הרבה לפני שמתחילים להיווצר נזקים שונים במבנה. וככה אתם יכולים להיות רגועים.

לסיכום, רוצים לוודא שצפוי לכם חורף חם ויבש? צרו קשר עם צוות במרומיו למידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן