כל כמה זמן צריך להחליף מרזבים

מרזבים נועדו על מנת לאסוף ולנקז את מי הגשמים, אשר נוטים להתנקז על גגות של בניינים משותפים, בתים פרטיים ובנייני משרדים. מדובר למעשה על תעלה וצינור, האמורים לנקז את מי הגשמים ולהוליך אותם מהגג אל פתחי הביוב. המטרה של המרזב היא למעשה למנוע הצטברות של מים על גגות המבנים, אשר עלולים עם הזמן לחלחל פנימה ולגרום לנזילות ולהופעה של רטיבות ועובש. אך חשוב לזכור כי על מנת ליהנות מהיתרונות של המרזב, יש צורך לוודא כי המרזב שלכם תקין ועובד בצורה היעילה ביותר. מרזב ישן, שבור, סדוק או חלוד יצריך החלפה דחופה, אחרת מי הגשמים ימשיכו להצטבר על הגג ועם הזמן הם יגרמו לנזק בלתי הפיך. אנו בחברת במרומיו מתמחים בתחום של עבודות בגובה בשיטת הסנפלינג ואנו נשמח לייעץ ולסייע לכם בתחום של החלפת ותיקון מרזבים. אנו נהנים משנים של וותק וניסיון בתחום לצד רישיון עבודה בגובה והקפדה על עבודה בטיחותית ויעילה במיוחד.

כל כמה זמן צריך להחליף מרזבים

מה חשוב לדעת לגבי החלפת מרזבים

קודם כל, חשוב להדגיש כי אחת לתקופה מומלץ לבצע בדיקת מרזבים, על מנת לוודא את התקינות שלהם. ברוב הפעמים נהוג לבצע את הבדיקה בעונת הקיץ או הסתיו, לפני הופעת הגשמים הראשונים. יש לזכור כי בחודשים היבשים לא מעט לכלוך עלול להגיע לתוך המרזבים, החל מהצטברות של אבק ועד להצטברות של לשלשת ציפורים, עלים יבשים, ענפים ואפילו ניירות ושקיות שעפות ברוח. יש לזכור כי כל האלמנטים האלו עלולים לגרום להופעת סתימה במרזב, דבר שיצריך את ניקיונו לפני עונת הגשמים. מעבר לכך, כדאי לזכור כי המרזב מושפע גם מבלאי טבעי ומהשפעת מזג האוויר, לכן אחת לתקופה מומלץ להחליף אותו, במטרה למנוע הצטברות של מי גשמים על גג המבנה. אחד הסימנים הראשונים להחלפת המרזב הוא הופעה של חלודה. כמו כן, במקרים מסוימים בהם הלכלוך נתקע עמוק מידי בתוך המרזב, יהיה צורך להחליף אותו, מאחר ולא תמיד ניתן לנקות את הלכלוך ולשחרר את הסתימה.

החלפת מרזבים – מה כדאי לדעת בנושא?

כדאי לדעת למשל, כי מחיר החלפת המרזב יכול להשתנות בצורה ניכרת ממרזב אחד למשנהו, בהתאם לסוג המרזב ולמורכבות ההחלפה שלו. למשל, כאשר מדובר על מרזב גבוה או פחות נגיש, מחיר ההחלפה יהיה גבוה יותר. כמו כן, כדאי לזכור כי המרזבים עשויים מחומרי גלם שונים, החל מאלומיניום ונחושת ועד לפח מגלוון, אבץ ואפילו פלסטיק. לכן מחיר ההחלפה יושפע גם מסוג המרזב החלופי ולא רק מהמיקום שלו. בכל מקרה, ההמלצה הכללית היא לבצע בדיקה שנתית של המרזבים ולהחליף את המרזב ברגע שהוא מתחיל להחליד או מגלה סימנים של סתימה שלא ניתן לנקות.

אנו בחברת במרומיו נשמח לספק לכם שירות מקצועי ואמין של החלפת מרזבים. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן