איטום גג עשה זאת בעצמך – האם זה מומלץ?

חומרי איטום שחשוב להכיר

יש עבודות איטום שניתן לבצע באופן עצמאי במידה שניחנים בידיים טובות, סבלנות, משתמשים בציוד תקין ושומרים על כללי הבטיחות, עבודות איטום אלו נחשבות לעבודות קטנות, כמו למשל: תיקונים או השלמות. משקופים, דלתות וחלונות ניתן לאטום באופן עצמאי ועם מעט ידע בנושא ניתן גם לאטום קירות או לתקן את המרפסת. אפשר גם לבצע תיקונים קלים מאוד בגג.

עבודות קטנות בסגנון "איטום גג עשה זאת בעצמך" שיתבצעו באופן עצמאי יוכלו לחסוך כספים ולהעניק למבצע העבודה תחושת סיפוק, אך כשמדובר על איטום של כל הגג, יש להזמין בעל מקצוע שמתמחה באיטום גגות. הסיבה לכך שלא רצוי לבצע את עבודת איטום הגג באופן עצמאי היא שמדובר על עבודה מורכבת ביחס לביצוע של עבודות איטום קלות ושיש צורך בידע וניסיון בנושא.

איטום מקצועי מעניק שקט נפשי

איטום גגות שנעשה באופן מקצועי יגן על בני הבית, העוברים והשבים, המבנה והרכוש מפני נזילות ורטיבות שיכולות לגרום לנזקים קשים. בעל מקצוע מנוסה יהיה בקיא בשיטות האיטום המתקדמות ויוכל לבחון את מצבו של הגג ולבחור בשיטה הטובה ביותר.

איטום גגות יכול להתבצע באמצעות מגוון חומרים, ביניהם: חומרי איטום ביטומניים, חומרי איטום אקריליים, חומרי איטום פולימריים וזפת. כמו כן, יש לעבוד עם כלים מתקדמים ובעל מקצוע יכיר את כל השיטות ויעבוד עם הכלים האיכותיים ביותר.

ניתן לומר ששימוש ביריעות ביטומניות יפיק את התוצאות הטובות ביותר במקרים בהם הגג חשוף ושטוח. איטום באמצעות יריעות ביטומניות יחזיק מעמד לאורך זמן רב ויאפשר לבני הבית לשמור על איכות החיים בלי לדאוג לכל נושא האיטום.

שמירה על כל כללי הבטיחות

מעבר לידע והניסיון הנחוצים לצורך ביצוע איטום גגות, על בעל המקצוע להיות מנוסה בעבודות בגובה. עבודות בגובה הינן מורכבות ביותר וכרוכות בסיכונים, כאשר לא תמיד תנאי העבודה נוחים. במידה שמנסים לאטום את הגג ללא הידע והניסיון הנחוצים, עלולים לגרום לנזקים אף לסכן את החיים.

עבודות בגובה חייבות להתבצע על ידי בעלי מקצוע שצברו ניסיון בעבודה באמצעות סנפלינג, במות הרמה ופיגומים, מקפידים על כל כללי הבטיחות, עובדים עם ציוד בטוח ומתקדם ועוברים השתלמויות בתדירות גבוהה. כמו כן, צריכים בעלי המקצוע להיות מבוטחים בפוליסת ביטוח לעבודות בגובה ועל החברה לדאוג לביטוח צד ג'.

לחסוך זמן ועוגמת נפש

במידה שהאדם שמבצע את האיטום לא מנוסה בכך, הוא עלול לסכן את עצמו, את המתגוררים במבנה, את האנשים שנמצאים ליד המבנה, את הרכוש ואת המבנה עצמו. אם לא די בכל אלו, עשוי אותו אדם גם לבזבז זמן יקר, כאשר התוצאה לא תהיה מספקת, כך שקבלת שירות מחברה שמתמחה בביצוע עבודות איטום תוכל לחסוך גם הרבה עוגמת נפש ובזבוז זמן.

כמובן שעבודה שלא בוצעה כראוי תדרוש מבני הבית להזמין בעל מקצוע, כך שבסופו של דבר המטרה לא תושג ובני הבית לא יחסכו כספים.

בעל מקצוע מנוסה יוכל לחסוך את כל הסיכונים ולהבטיח לבני הבית שהגג שלהם יהיה אטום לאורך זמן רב ושהם לא יסבלו מרטיבות ומכל הנזקים להם היא עלולה לגרום.

במידה שאתם מעוניינים לאטום את הגג של ביתכם ולמנוע סיכונים ונזקים, בזבוז כסף ובזבוז זמן יקר, תוכלו לפנות אל החברה שלנו – "במרומיו עבודות בגובה".

במידה שתפנו אלינו, תוכלו להיות בטוחים שעבודת האיטום תתבצע בצורה מקצועית. החברה שלנו מתמחה בביצוע עבודות איטום, לרבות איטום גגות ואנו מחזיקים בתעודת אוטם מוסמך ובעלי ניסיון רב בתחום. אתם מוזמנים לפנות אלינו, לשאול כל שאלה או להזמין את שירותינו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן