איך תדעו מהי שיטת האיטום המתאימה ביותר עבורכם?

איטום גגות היא פעולה חיונית וחשובה ביותר. השאלה היא מהי השיטה הכי נכונה ומהם החומרים המומלצים שאכן יעשו את העבודה כמו שצריך?

נכיר את השיטות השונות וננסה ללמוד על בחירה נכונה ויישום נכון של האיטום שיעניק לכם חורף יבש.

איך תדעו מהי שיטת האיטום המתאימה ביותר עבורכם?

אל תאפשרו תופעות של רטיבות בבית!

החורף כמו גם ביובים או גגות דולפים עשויים ליצור רטיבות בבית. תקרה רטובה היא תקרה שמתקלפת. עם הזמן היא גם צוברת עובש והמראה הוא לגמרי לא מרנין. שלא לדבר על הפן הבריאותי שהוא משמעותי גם כן כאשר עובש בבית מהווה סכנה של ממש עבור ילדים קטנים, קשישים או אנשים הסובלים מבעיות נשימה שונות. חשוב להבטיח כי קורת הגג תעניק לנו את ההגנה המושלמת מפני מים ורטיבות וכי לא יהיה כל סיכון של חדירת מים.

כדי להבטיח את ההגנה המושלמת, יש לבדוק מהי השיטה הכי מתאימה למקרה הספציפי.

השיטה והמקצועיות

חשוב להבין כי קיימות כמה וכמה שיטות איטום ויש גם רמות שונות של מקצועיות ביישום החומרים. כך שלא די לבחור בחומרי האיטום ובשיטות האיטום המתאימות. חובה לשים דגש גם על אנשי המקצוע שיעשו עבורכם את העבודה שאמורים להכיר היטב את שיטות האיטום ולבצע הכול על הצד הטוב ביותר. 

אחרי הכול, האיטום אם הוא לא יהיה מושלם, לא יהיה בו באמת כל תועלת כך שזה לא המקום להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

אתם כלקוחות לא באמת תמיד יודעים במה כדאי לבחור ובאיזו שיטה כדאי לאטום את הבית. האפשרויות המוצעות לכם הן רבות, טווח המחירים רחב אף הוא ולכל שיטה יש את היתרונות שלו מול החסרונות שלו. מסיבה זו מומלץ תמיד להיעזר באנשי מקצוע שידעו להמליץ לכם על החומר הנכון בהתאם לתשתית הגג שלכם.

זה מה שלמעשה יבטיח את האחיזה הטובה של חומרי האיטום לגג.

האפשרויות הקיימות לאיטום גגות

  • חומרים אקריליים – ישנן חומרים אקריליים שונים באמצעותם ניתן לאטום את הגג. הבעיה היא שלא תמיד זה אכן מספק ובמקרים רבים לא מתקבל המענה המושלם. הבעיה העיקרית היא שגם אם כבר תרצו לשדרג את האיטום לחומרים אחרים, לא תמיד הם ישתלבו עם החומרים האקריליים ולא תוכלו לבחור אחר כך בכל חומר חילופי.
  • זפת – הפתרון הזול ביותר שנחשב יחסית ליעיל. עם זאת לא כולם ששים לבחור בזפת שמושך אליו הרבה חום ומחמם את הבית.
  • יריעות ביטומניות – זוהי הבחירה הכי פופולארית בשל היעילות של היריעות באיטום מושלם של הבית. אך כאמור, זה יקרה רק אם אנשי מקצוע מומחים יבצעו עבורכם את העבודה עם הידע המקצועי והכלים המתאימים.

הכינו את הגג לקראת האיטום

לפני ביצוע האיטום, חובה להכין את השטח, לוודא שהוא יבש לגמרי וכי חומרי האיטום הקודמים לא מפריעים ביישום החומר החדש.

רק כך תבטיחו לעצמכם חורף יבש ונעים בבית.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן