כיצד להימנע מנזילות מים בחורף?

הכנת הגג לחורף

אחת התופעות המדאיגות בדירות ובמבנים היא נזילות המים בחורף. הנזילות עלולות לנבוע מכמה סיבות כמו בעיה באיטום הגג כאשר יש לבצע איטום גג, סדקים בחלק החיצוני של המבנה אשר מצריכים איטום קירות חיצוניים, מרזב לא תקין שחייבים לתקן אותו, צנרת פגומה ועוד. 

איטום הגג 

וועד הבית או חברת הניהול מקפידים בדרך כלל להזמין את הצוותים שלנו, כדי לבצע איטום גג בהתאם לצורך. אך לא אחת אנו נתקלים במבנים אשר בהם לא ביצעו איטום גג כבר כמה שנים ולכן קיימות לכך השלכות. 

כאשר הגג אינו אטום, הגשם מצטבר על הגג בשלב הראשון ולאחר מכן מחלחל פנימה. עקב כך מתחילים לראות סימני רטיבות על הקירות בעיקר בדירות אשר ממוקמות בקומות העליונות.

זה מתחיל בסימני רטיבות זעירים אשר עם הזמן הם גדלים. על גבי כתמי הרטיבות מתחילים להתפתח רעלנים כמו עובש ופטריות, אשר הם מסוכנים בריאותית ויוצרים קשיי נשימה לבני הבית ולכן יש להיפטר מהם מהר ככל האפשר. 

טיפול ותיקון המרזב

תפקידו של המרזב הוא להוביל את כל הכמות של מי הגשמים מהגג לחצר. כדי שהמרזב יבצע את מלוא העבודה הנדרשת עליו להיות תקין, בעל אגן רחב בחלק העליון כדי לקלוט את מלוא כמות המים ואגן רחב בחלק התחתון כדי שכל כמות המים תועבר לחצר.

מעבר לכך לכל אורכו של המרזב, כל המקטעים אמורים להיות תקינים, לא פגומים וללא חורים כדי שהמים יוכלו לעבור באופן קולח. 

אם קיימים פגמים במרזב, אנו מחליפים את המקטעים הבעייתיים או את כל המרזב, כדי ליהנות מחורף ללא נזילות בקירות. 

לפני עונת הגשמים, חשוב לבדוק את המרזב ולהוציא ממנו חסמים כמו ענפים, עלים, אבנים ופריטים גדולים אשר חוסמים את זרימת המים.

אם המים לא מצליחים לעבור באופן חופשי לאורכו של כל המרזב, הם יצטברו על הגג. מהר מאד הם יתפתחו לביצות מלאות בחיידקים ולכן פעולת הריקון של המרזב היא כה חשובה.

איטום קירות חיצוניים

בבניינים הוותיקים נוצרת בחלוף השנים בעיה של סדקים בעומקים שונים בדרך כלל במיקומים רבים. מצב זה נוצר עקב תזוזות הקרקע, בניה ישנה אשר לא כללה מספיק בטון וברזל והשלכות של הגשמים.

במקומות רבים אפשר לראות שבכל חורף עומקם של הסדקים הולך וגדל ובנוסף לכך מתגלים סדקים חדשים.

הפתרון הוא ביצוע שיפוץ מאסיבי, איטום קירות חיצוניים וסגירה של כל הסדקים, כיוון שעקב הסדקים הקיר אינו מבודד והדיירים סובלים מחום מעיק בקיץ וקור מהותי בחורף.

עבודה זו נעשית בדרך כלל בסנפלינג, הצוותים המיומנים בשלב הראשון מורחים חומר פריימר, לאחר מכן אוטמים את הסדקים, קומה אחר קומה בחומרי איטום ייעודיים בטיב מעולה, הם פותחים את הסדקים העמוקים כדי להכניס פנימה את הכמות המרבית של החומר, בתום ביצוע האיטום בכל המרחב, מורחים שוב פריימר.

השלב האחרון הוא צביעת כל הקירות החיצוניים בצבע ייעודי אשר כולל בתוכו גם חומרי איטום. בדרך זו יוצרים איטום קירות חיצוניים באופן מושלם אשר יחזיק מעמד לאורך זמן. 

בדיקת צנרת מים וביוב 

אם הקירות רטובים, יש לבדוק באמצעות מצלמה תרמית אם קיימת בעיה באחד הצינורות, אם הוא התפוצץ או שאחד החיבורים יצא ממקומו ולכן קיימת נזילה של מים מהצינור החוצה בין הקירות או לחילופין מתחת לאריחים.

הנציגים המקצועיים שלנו ישמחו לסייע גם לכם ולבצע פעולה של איטום קירות חיצוניים או כל צורך במבנה שלכם כדי להעניק לכם חיים איכותיים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן