איך מתקנים מרזבים בעצמכם – מדריך DIY

אין ספק שמרזבים הם חלק חשוב בכל בית אך למרות זאת אנו מקבלים פניות רבות מאנשים ששואלים אותנו מהם למעשה התפקידים של המרזב ומה צריך לעשות איתו לאחר ההתקנה. אז במאמר הבא החלטנו לספר לכם כל מה שאנחנו יודעים על מרזבים כאשר נתחיל באיך מתקינים מרזבים לבד, נספר מעט מה התפקיד שלהם במרחב הביתי ולאחר מכן נסביר מה יש לעשות עימם בהיבט התחזוקתי

איך מתקנים מרזבים בעצמכם - מדריך DIY

תהליך ההתקנה

אז בניגוד למה שרבים חושבים ניתן להתקין מרזבים גם לבד ולא חייבים לקרוא לקבלן או אינסטלטור. כמובן שלא תוכלו להתקין מרזב בבניין רב קומות ללא הסמכה של עבודה בגובה אך להתקין בבית הפרטי שלכם בהחלט תוכלו.

לפני הכל תצטרכו לבחור את סוג החומר ממנו תרצו להתקין את המרזב כאשר תוכלו להשתמש במגוון רב של חומרים החל מפי וי סי, דרך פח ועד מרזב מאבץ. את המרזב חשוב מאוד להתקין בסמוך לנקודת ניקוז של הבית שלנו, בין אם מדובר על בור חלחול ובין אם מדובר על ביוב, זאת בכדי לא ליצור שלולית של מים עומדים שיוצרת בסופו של יום מפגע תברואתי.

במידה ופתח הניקוז של הנוזלים מגג הבניין שלנו נמצא במקום רחוק ולא מעל נקודת הביוב יש לתעל את המים מן הגג בצורה יסודית עד לקו המרזב כאשר יש לשמור על שיפוע קל שיסיט את המים כלפי מטה. יש לוודא כי כל החיבורים של חלקי המרזב חזקים כדי שלא יווצרו נזילות לאורך התעלה שנבנה

כיצד נתחזק מרזבים?

תחזוקת מרזבים הינה דבר פשוט מאוד גם כן כאשר עלינו לוודא לפני כל חורף שהגשמים מתחילים כי המרזב עובד בצורה תקינה. הדבר הכי פשוט הוא לקחת צינור מים ולהשפריץ מים על הגג ולראות כיצד הנוזלים מתנקזים אל הביוב.

כך נוכל לראות אם קיימים סדקים אותם יש לתקן לאורך המרזב או אם יש סתימה והמים לא מחלחלים כלל. במידה ויש סתימה יש לנקות היטב את המרזב לכל אורכו שכן זהו אינו מצב נדיר כי יש מחסום של עלים וענפים כתוצאה מהשלכת או פשוט מספר ציפורים שהחליטו לקבוע את מקום מושבם במרזב שלכם.

את המפגעים יש להסיר בעדינות ולבחון מחדש את תקינות המרזב. יש לוודא כי כאשר אתם מתקינים אותו או מתחזקים את המרזב אתם עובדים בצורה בטוחה כשאתם עולים על הסולם בכדי שלא תיגרם לכם פציעה במידה ותיפלו ממנו.

אנחנו בחברת במרומיו עבודות בגובה מתמחים בכל סוגי העבודות השונות בגובה כולל התקנות מרזבים. אנו נשמח לסייע לכם ולתת לכם ייעוץ מקצועי בכל נושא הקשור במרזבים, התקנה שלהם, תחזוקה שלהם ועוד ואף נשמח לבצע עבורכם כל עבודה הקשורה במרזבים. החברה מתמחה בביצוע עבודות בגובה בצורה יסודית, מקצועית ויעילה באחריות.

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן