כיצד נתאים את חומר האיטום לסוג הגג?

כיצד נתאים את חומר האיטום לסוג הגג

אין ספק שאחד הדברים היותר חשובים בכל בניין ומבנה הוא האיטום שלו. ללא איטום מתאים אנו נראה כבר לאחר הגשם הראשון סימנים של רטיבות בתקרה או בקירות המבנה במקרה הטוב וטפטופי מים מן התקרה במקרה הרע. בכדי שמצב כזה לא יקרה עלינו להשקיע באיטום בצורה מקצועית ולהזמין קבלן איטום שיודע לבצע את עבודת האיטום בצורה הכי טובה שיש. מעבר לכך, בשביל שלא נראה סימני רטיבות לאחר מספר שנים, חשוב מאוד לחדש את האיטום של הבית אחת לכמה שנים, גם אם מדובר רק בבדיקה של איש איטום שיוודא שהכל עדיין עומד בסטנדרט הבנייה.

ישנם מגוון רב של חומרים איתם ניתן לבצע איטום כאשר בין היתר ניתן למצוא יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים, זפת ועוד. את השיטה בדרך כלל יתאים קבלן האיטום אל החומר ממנו עשוי הגג ועל פי עוד מאפיינים שלו כמו שיפועים וכדומה. 

יריעות ביטומניות

השימוש ביריעות ביטומניות הוא מאוד פופולרי, בעיקר לאור העובדה שהוא פתרון אידיאלי ונוח כמעט לכל משטח גג. את היריעות הביטומניות קבלן האיטום ישים אחת על השנייה וייצור מן מרבד שמכסה את כל הגג בצורה הרמטית. את היריעות הביטומניות ניתן יהיה ליישם על גבי גג בטון, על גבי שכבת זפת שיושמה קודם לכן או על גבי יריעות ישנות. מומלץ להשתמש ביריעות בצבע אפור שהן בעלות חומרים המגנים על היריעות מפני נזקי השמש, דבר שגורם להן להיות יעילות לתקופה ארוכה יותר. 

איטום באמצעות זפת

הזפת היא שיטת איטום גגות המוכרת ביותר שקיימת ונחשבת לותיקה ויעילה מאוד. היא מתאימה בעיקר לגגות בהם יש תוואי בעייתי כמו למשל ריבוי של דודי שמש, מזגנים ועוד דברים העלולים להוות מכשול לאיטום הרמטי מוצלח. מעבר לכך, היא נחשבת לפתרון יחסית זול מפתרונות אחרים אך ככל הנראה שתצטרכו לתחזק את הזפת אחת למספר שנים כדי להבטיח חורף יבש. 

איטום בחומרים אקריליים

איטום הגג באמצעות חומרים אקריליים מתבצע באמצעות שיטת מריחה או התזה על גבי גג בניין חדש שלא נמרח עליו חומר מעולם או על גבי בטון. היתרון של שיטה זו שהיא יעילה וזולה לעומת יריעות ביטומניות,למשל, וגם הצבע הלבן מסייע ליעילות האנרגטית של הבית בחודשי הקיץ החמים. מאידך, מומלץ לא להשתמש בחומרים אלא לאיטום שטחים בעלי בעיית ניקוז שכן היעילות שלהם אינה גבוהה במקרים של מים עומדים. 


חברת במרומיו מתמחה במגוון רב של שיטות איטום גגות ואנו נדאג לסייע לכם להתאים בצורה המיטבית את החומר עימו נבצע עבורכם את האיטום לסוג הגג שלכם. בעזרת הנסיון הרב שצברנו בתחום האיטום במרוצת השנים אנו מבצעים מגוון רב של עבודות איטום לשביעות רצונם של לקוחותינו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן