סוגי איטום נפוצים לגגות רעפים

כאשר מדובר על גגות רעפים, ישנה חשיבות רבה מאוד לאיטום, שכן עשויות להופיע מגוון בעיות שמקורן באיטום לקוי, נפילה של רעפים ושברים. 

ברוב המקרים, ייבנו גגות הרעפים באזורים כפריים, קיבוצים ומושבים ופחות בערים, בהן רוב הגגות שטוחים. בתים עם גגות רעפים נבנו לפני שנים רבות, כאשר הבחירה בגגות הרעפים נבעה מהצורך למצוא פתרון זול לחיפוי מבנים. כמו כן, היה צורך בחלל נוסף – עליית הגג. 

קיימות מדינות רבות בהן גגות הרעפים חשופים למזג אוויר קיצוני, לכן, חשוב מאוד לאטום את גגות הרעפים באופן תקין. איטום הגגות יכול להתבצע באמצעות חומרים שונים ובשיטות שונות ויש צורך בידע, מיומנות ואף הכשרה על מנת לבצע את העבודה.

סוגים מרכזיים של גגות רעפים

אפשר להבדיל בין מספר סוגים מרכזיים של גגות רעפים: הסוג הראשון הוא רעפי בטון, אשר נחשבים עמידים ביותר, הסוג השני הוא רעפי צפחה אשר נחשבים עמידים אך גם כבדים ונדרשת להתקנתם בנייה מיוחדת, הסוג השלישי הוא רעפי חרס, רעפים אלו הינם קלאסיים והם מבודדים ועמידים מאוד והסוג הרביעי הוא רעפי פלדה, רעפים אלו חדשים באופן יחסי ומתאימים לגגות בעלי שיפוע רב.

הדבר הטוב ביותר הוא למנוע את הבעיות – כיצד ניתן למנוע בעיות איטום בגגות רעפים?

כדי למנוע או יותר נכון – להפחית את הסיכונים להיווצרות בעיות באיטום גגות רעפים, חשוב לבצע פעולות תחזוקה שונות, פעולות אלו כוללות: ביצוע בדיקת תקינות של הרעפים, אשר עלולים להיפגע עקב התקנת עצמים שונים על הגג או עליית אדם על הגג לצורך ביצוע תיקונים. כמו כן, רצוי מאוד לשמור מלאי זמין להחלפת רעפים למקרה הצורך. 

נוסף על כך, חשוב לבדוק את האיטום של החיבורים בין הרעפים, שכן התקנות שונות עלולות לפגוע באיטום. מעבר לכך, יש לבחון את מערכת הניקוז ואיסוף פסולת מהצינורות במטרה למנוע סתימות במרזבים ולמנוע מיונים להיכנס אל החללים הנוצרים בגג הרעפים. אם נכנסו יונים, יש לאטום את האזור ממנו הן הצליחו להיכנס. 

חומרים ושיטות לאיטום גגות רעפים

קיימים מגוון חומרים ושיטות לאיטום גגות רעפים, כאשר קבלן איטום מקצועי יידע מהי השיטה והחומר המתאימים ביותר לאיטום הגג. 

החומרים המתאימים לאיטום גג רעפים הינם: דבקים אקריליים, באמצעותם ניתן לתקן סדקים ולהדביק רעפים, חומרי איטום פולימרים אותם מיישמים במריחה, מערכות בידוד לגגות רעפים ויריעות ביטומניות, אותן מניחים מתחת לרעפים. ניתן להשתמש ביריעות הביטומניות גם כדי לבצע תיקונים מקומיים.

החברה שלנו – במרומיו – עבודות גובה וסנפלינג, מתמחה בביצוע עבודות איטום, לרבות איטום גגות רעפים, ואם אתם מעוניינים לאטום את גג הרעפים שלכם באופן מקצועי, נשמח לסייע לכם. העבודה המקצועית שלנו, ניסיוננו הרב, השמירה על כל כללי הבטיחות והחומרים והציוד האיכותיים בהם אנו משתמשים, מבטיחים לכם שירות מקצועי ואיטום איכותי שיחזיק מעמד למשך זמן רב.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל שירות מקצועי ואדיב.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן