צביעה חיצונית של מבנה

השמירה על המראה החיצוני של מבנה ביתנו או הבניין המשותף, צביעה חיצונית של מבנה חיונית לא רק מתוך שיקולים אסתטיים, אלא גם ובעיקר לצורך הגנה על המבנה ולהבטחת אריכות ימיו. מדובר באקט תחזוקתי לכל דבר ועניין הנדרש לצורך שמירה על המבנה מפני פגעי מזג האוויר, וכן פגעי הזמן אשר עושים את שלהם.
משכך, הרי שלתזמון הזמנתו של בעל מקצוע אשר יערוך את כל התיקונים הנדרשים בעבודה בגובה, הוא קריטי, ומומלץ לעשות זאת מבעוד מועד, ומתוך מחשבה המסתכלת חודשים וכן שנים קדימה.
להלן נציין את הגורמים הבולטים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ההחלטה על המועד האידיאלי לצביעת הבניין שלכם.

תנאי מזג האוויר

התמזל מזלנו ומזג האוויר בארץ ישראל מתאפיין במרבית ימות השנה בתנאים נוחים למדי המאפשרים לבעלי המקצוע לבצע עבודות כמו צביעה חיצונית של מבנה בימות הקיץ החמים והן בימי החורף הקרים.
ועם זאת, בכל חודשי השנה, הקפידו לתזמן זאת היטב יחד עם התחזית ובחנו שאין כל אירוע מזג אוויר יוצא דופן דוגמת גשמים עזים או רוחות או לחילופין מזג אוויר לוהט עם טמפרטורות מעל הממוצע.

תנאי מזג אוויר קיצוניים מסכנים את בעלי המקצוע, מערימים קשיים על השמירה על כלי העבודה השונים דוגמת מלטשות, מקדחות ושלל הכלים הנוספים, וכן עלולים להוביל לתוצאות ירודות יותר של הצבע לאור שינויי טמפרטורה קיצוניים ומגננה ככל הניתן אך שאיננה הרמטית על הצבע החדש שעודנו מתייבש.

מצבו החיצוני של המבנה

מבנים רבים במדינת ישראל מתאפיינים במראה המבוסס על אריחים המודבקים על גבי קירותיו החיצוניים.
במבנים אלו הרי שככל שהזמן עובר, האריחים עלולים להיחלש דבר המצריך בדיקות קפדניות על-ידי צוות מקצועי.
בעת שאתם חשים כי ישנם אריחים על גבי המבנה החיצוני, או סדקים הנובעים מן הצבע או תבליטים שונים הקיימים על המבנה, הרי שמומלץ 'ללכת יחד עם תחושת הבטן' ולהזמין איש מקצוע אשר יבחן את הנושא ויתאם יום או מספר ימים במהלכם תתבצע תחזוקה כללית לכל קירותיו החיצוניים של הבניין / הבית הפרטי.

מבנים הסמוכים לים

נרצה להקדיש התייחסות מיוחדת למבנים הממוקמים בסמוך לחופיה של מדינת ישראל. אזורים אלו מתאפיינים לרוב במליחות רבה יותר באוויר, דבר אשר עלול לפגום בקירות המבנה באופן מהיר הרבה יותר.
מומלץ להיות ערניים באשר למצבו של המבנה, ולבחון בקפידה אם ישנם אי אלו היבטים חיצוניים אותם מומלץ לתקן מבעוד מועד.
כל שכן, אזורים הסמוכים לים נהנים לרוב מאירועי גשם תכופים יותר, דבר שגם הוא מצריך היערכות מקדימה בטרם בואו של גנרל החורף.

התייעצו איתנו

בכל שאלה והתייעצות בנושא עבודות סנפלינג בגובה, אנו נשמח לעמוד לשירותכם.
למידע נוסף וקבלת פרטים על השירות, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר טלפוני עם הצוות המקצועי שלנו או להשאיר פניה, ונציג מטעמנו ישוב אליכם בהקדם האפשרי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן