עבודות איטום מרפסת בגובה

המרפסת לא פעם הופכת למה שאפשר לקרוא לו: 'עקב אכילס של הבית'. פשוט משום שהמרפסת היא המקום בו אנחנו חשופים למשתנים במזג האוויר. בניגוד לבית הסגור, כאן, הרי שאין לנו מעטפת תומכת אשר יכולה לשמור על הריצוף מפני חדירה של רטיבות. במאמר הבא נסביר בדיוק מה אפשר לעשות במהלך עבודות איטום מרפסת בגובה וכיצד למנוע אירועים לא נעימים כמו חדירה של מים לנקודות אליהן הם לא צריכים לחדור. נסביר על האתגרים העומדים בפני מי שצריכים לבצע עבודות בגובה וכן הלאה. מתחילים עכשיו.

אילו סוגים של תקלות יופיעו בדרך כלל

אנחנו יכולים לחלק את התקלות הנוגעות לרטיבות בלתי רצויה במרפסת לשתי קבוצות עיקריות:

  1. חדירה של מים אל מתחת לריצוף: כדי שהריצוף במרפסת יחזיק מעמד לאורך שנים. כדי שלא יתפתח עובש בנקודות בלתי רצויות וכדומה, אנחנו צריכים לדאוג לכך שהחלל מתחת לריצוף יישאר יבש. אמנם, אם אנחנו מדברים על מרפסת שמש לדוגמא, בימים גשומים, הרצפה וודאי תתרטב מהגשם. אבל, מהר מאוד, כאשר תזרח השמש, השלולית תתייבש לוודאי. אבל, כאשר המים ממוקמים מתחת לריצוף, אין מה שייבש את המים הללו והם יכולים להפוך מוקד להתפתחות של עובש וכיוצא בזה. מכאן שעלינו למנוע חדירה של רטיבות בנקודה הזו במיוחד.
  2. חדירה של מים מבחוץ אל תוך המרפסת: לעיתים, בעיקר במבנים ישנים, מתפתחים סדקים אשר הופכים לנקודת תורפה. ממנה המים יכולים לחדור פנימה מהדפנות של המרפסת. כך שגם אם עשיתם את כל מה שצריך ודאגתם לאטום את הריצוף היטב, הרי שאתם עדיין לא מחוסנים מפני כל התקלות העתידיות.

מה חשוב להבין על עבודה בגובה

אנחנו רוצים להקדים ולומר כי עבודה בגובה היא פעולה מורכבת ועלינו להתייחס אליה במלוא הרצינות.
בסופו של יום, אנחנו רואים לצערנו אינספור אירועים חריגים ותאונות מורכבות בענף הבניה.
ניתן היה למנוע את הבעיות הללו אם אותם חברות לעבודה בגובה היו מתנהלים על פי החוק.
חוקי העבודה קובעים כי עבודה בגובה חייבת להיעשות רק בידי מי שעברו הסמכה לבצע עבודות בגובה.
צריך לקחת בחשבון כי כל הפלה של חפץ בגובה לדוגמא, כל ניהול לא מדויק של תהליך העבודה וכן הלאה, יכול לסכן את העובדים כמו גם את העוברים ושבים.

לכן, ההמלצה שלנו, במידה ואתם מחפשים שירות איטום מרפסת חיצוני, לחפש מענה מקצועי של מי שיש להם את הכלים כמו גם את הידע וההכשרה המתאימים. יש לקחת בחשבון כי על מנת לבצע עבודות בגובה יש להיעזר בכלי עבודה מיוחדים וכן הלאה. כלומר, לא מדובר על אתגר אותו היינו לוקחים על עצמנו ללא הבחנה.

באילו חומרים ניעזר עבור איטום מדויק

אנחנו כמובן נתאים את החומרים איתם נעבוד למקרה בו נרצה לטפל. אם למשל אנחנו רוצים לערוך איטום מרפסת מתחת לריצוף, יכול להיות כי עלינו להשתמש בחומרים מיוחדים כדי ליצור שכבת איטום מצויינת לאורך הקונסטרוקציה עצמה. בין היתר אפשר לשקול שימוש בזפת מיוחדת או ביריעה ביטונומית בשביל להכין את הקרקע.
בהמשך, אם נרצה למשל לבצע איטום או תיקון סדקים בקיר חיצוני או בין המרצפות ואם נרצה לאטום את החריצים במעטפת החיצונית, אנחנו יכולים להשתמש בסילר ובחומרים נוספים המשמשים לאיטום נקודתי. אפוקסי במזרק גם יכול לעזור לנו במקרה הזה וכן הלאה.

בכל אופן, ההמלצה היא קודם כל להבין את המצב לאשורו ולהכין סוג של תוכנית עבודה. אחרי שתהיו בטוחים בדיוק מה אתם מתכננים להשיג, הכל יהפוך הרבה יותר פשוט. מכאן כל שתדרשו לעשות הוא פשוט לרכוש את החומרים הטובים ביותר אצל חברה מקצועית ולפנות לאנשי מקצוע עבור ביצוע העבודה. זכרו, ככל שהחומרים בהם תשתמשו יהיו מאיכות טובה יותר, כך התוצאות ידברו בעד עצמן לפרק זמן משמעותי יותר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן