מה צריך לברר לפני התקנת מרזב?

התקנת מרזב חדש מחייבת היערכות מסוימת על הגג טרם התקנתו.

היערכות להתקנת מרזב על הגג

תפקידו של המרזב הוא לקלוט את כל מי הגשמים ולגרום לכך שכל המים הללו יוזרמו דרך המרזב מהגג לגינה. אחת הסיבות העיקריות להתקנת מרזב, היא כדי שלא יישארו מים על הגג לאור ההשלכות שעלולות להיות לכך.

לכן בשלב הראשון יש לבדוק אם הגג אטום, מתי ביצעו בפעם האחרונה איטום של הגג. אם מתברר שחלף פרק זמן משמעותי מאז האיטום האחרון, יש לבצע את איטום הגג לפני התקנת המרזב. 

קיימות כמה שיטות של איטום הגג אך השתיים הפופולריות והאיכותיות ביותר הן, איטום באמצעות יריעות ביטומניות ואיטום באמצעות זיפות. בשני המקרים יש לנקות היטב את הגג מלכלוך, אבק, אבנים, עלים וכל חפץ נוסף וזאת כדי שהאיטום יהיה מוצלח ואפקטיבי.

כמה ימים לאחר ביצוע האיטום ופעולת הסיוד אפשר לטפל בהתקנת המרזב. 

התקנת המרזב בפועל 

אנו מייעצים לוועד הבית איזה מרזב כדאי להתקין במקום זה. אם מדובר בבית פרטי בעל גג שטוח או מבנה מגורים עם גג שטוח, באזור גיאוגרפי שיש בו הרבה מאד גשם בחורף, כדאי להתקין צינור בקוטר רחב, כדי שכל כמות המים תוכל לעבור דרכו בחופשיות ולרדת למטה.

מעל הצינור מתקינים מקטעים העשויים בדרך כלל מפח, הם מתלבשים אחד על השני ומחוברים זה לזה באופן אנכי. המרזב מותקן בדרך זו כדי שאפשר יהיה בעתיד להוציא את כל אחד מהמקטעים הללו למטרת ניקיון יסודי וכך לשחרר חפצים שנתקעו במרזב ומפריעים לזרימה הקולחת של המים כמו אבנים או חפצים גדולים אחרים שעפו ברוח וחדרו לתוך המרזב.

בנוסף לכך מתקינים אגנית גדולה על הגג כדי שכל המים ייאספו בה מכל הכיוונים שמהם מגיע הגשם וינותב לעבר המרזב. גם בקטע התחתון ביותר של המרזב, מתקינים אגנית אנכית, כדי לזרז את קליטת כל כמות המים והעברתם לגינה.

תיקון מרזב קיים 

אם מדובר במרזב קיים שאינו תקין, בודקים אותו לכל אורכו כדי להבין מהי התקלה. בשלב הראשון מנקים אותו מענפים, עלים וכל מיני פריטים אחרים שנתקעו פה. לאחר מכן מזרימים מים ובודקים את הזרימה, אם המים יורדים לגינה או יוצאים דרך אחד המקטעים החוצה עקב קיומו של חור, פגם או חיבור לא תקין בין שני מקטעים.

מבצעים את התיקון הנדרש כמו החלפת מקטע, או תיקון הצנרת הפנימית כדי להיות מוכנים למי הגשמים שיגיעו בסתיו ובחורף הקרבים.

אנו נוכל לייעץ גם לכם בנושא המרזב כיוון שמדובר בעניין מורכב. הצוותים המקצועיים שלנו הם בעלי ניסיון רב מאד בתחום זה. הם בוחנים את המרזב הנוכחי כדי לאתר תקלות או מפרקים את המרזב הישן, כדי לתכנן את התקנת המרזב החדש.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן