חומרי איטום שחשוב להכיר

פגעי מזג האוויר משפיעים מאד על בניינים רבים ברחבי הארץ. לכן יש צורך בביצוע עבודות איטום מעת לעת כדי לשמור על בניינים הראויים למגורים שבהם קריר בקיץ ואין רטיבות לאורך הקירות החיצוניים והפנימיים.

מטרת עבודות האיטום

סוגי עבודות האיטום וחומרי האיטום משתנים בין המבנים השונים על פי אופן הבנייה שלהם. על פי הרכב זה בוחרים את חומר האיטום המתאים במיוחד כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית.

פעולות איטום המתבצעות בחדרי רחצה מבוססות על חומרים פולימריים היברידיים שגם אוטמים וגם מאפשרים למשטחים לנשום לאור העובדה שהם עוזרים בפעולות אידוי טבעיות של המים.

כאשר אוטמים גגות מורחים את פני הגג בסופר בילד שמסוגל להגן על הגג הן מפני הימים הגשומים והן מפני ימים שבהם  השמש יוקדת. על משטחים מרוצפים מומלץ למרוח שכבה של חומר פולימרי היברידי.

חומרי איטום שחשוב להכיר

לביצוע עבודות בגובה >>

חומרים אקריליים

חומרים איכותיים מאד שמבוססים על מים, ידידותיים מאד לסביבה ונוחים מאד לעבודה בתחום האיטום. יעילים מאד במריחה על שכבות של בטון ועל גגות בין שכבת האיטום ליריעות הביטומניות או לזפת.

צבעם הוא לבן ולכן הם חוסכים את השימוש בחומרים נוספים. חומרים אקריליים מתאימים למשטחים ישרים בלבד, הם מתייבשים במהירות גדולה וכמות גדולה של מים מעליהם עלולה ליצור מצב שבו המים יחלחלו פנימה.

החומרים האקריליים מתאימים מאד לאיטום משטחים קטנים כמו במרפסות או בחדרים.

חומרים לאיטום הגג

לחידוש נראות הגג ולביצוע עבודות איטום מקיפות מומלץ להשתמש בחומרים המבוססים על פוליאוריתן.

אפשרויות נוספות הן לבצע איטום באמצעות יריעות ביטומניות שנחשבות לחומר האוטם בצורה הטובה ביותר או בשיטת הזיפות הוותיקה שהיא מצוינת.

איטום סדקים בקירות הפנימיים והחיצוניים

אם קיימים סדקים שנוצרו עקב הרחבת הברזל ודחיקת הבטון והטיח החוצה כדאי לבצע פעולה של הרחבת הסדקים ומילויים עם חומר מסטיק אקרילי פוליאוריטן מוקצף או חומרי סיקה שיצרו שכבה בתוך הסדקים ויחסמו את חדירת הגשם בעונה הגשומה.

סרטים בוטיליים

אלו הם סרטים הבנויים מגומי בוטיל ( SBR ) ומשמשים לאיטום.

הם קיימים ברחבים של 10 ס"מ ועד 50 ס"מ ובעובי של 1.5-1 ס"מ.

החומר המיוחד מסוגל להדביק באופן די חזק חומרי בניין מאסיביים כמו עץ, מתכת, אלומיניום, בלוקים בטון ופלסטיק. ההדבקה היא מאד עמידה ולכן הגומי עוצר חלחול של מים בעתיד.

הסרטים הדביקים הללו אידאלים עבור נקודות מפגש כמו בין הקיר לגג או בין הקיר לרצפה. לשיפור האטימה בנקודות אקוטיות כמו במשטחים רטובים בחדרי הרחצה או בנקודות חיבור של לוחות גבס.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן